×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 5498.
wtorek, 08 maj 2018 16:24

Srećko, dziękujemy!

Srećko, dziękujemy!

Srećko Lisinac, którego kontrakt obowiązywał do zakończenia rozgrywek 2017/2018 odchodzi z PGE Skry. Serbski środkowy w nowym sezonie będzie występował we włoskim Trentino Volley. Nie mamy wątpliwości, że z takim samym skutkiem, jak w bełchatowskim klubie!

Lisinac był siatkarzem PGE Skry już od 2012 roku. Zanim zadebiutował w żółto-czarnych przez dwa sezony przebywał na wypożyczeniach. Najpierw trafił do AZS Częstochowa, następnie reprezentował barwy niemieckiego Berlin Recycling Volley, z którym zdobył mistrzostwo Niemiec. Szerszej publiczności zaprezentował się w 2013 roku podczas mistrzostw Europy, rozgrywanych w Polsce i Danii. Ze swoją drużyną zdobył brązowy medal i został wybrany najlepszym blokującym całego turnieju. Włodarze klubu z Bełchatowa zdecydowali wtedy, że najwyższa pora, aby swój nieprzeciętny talent pokazał także w zespole PGE Skry.

- Uznaliśmy, że te dwa lata gry na tyle podniosły jego poziom sportowy, że może być mocnym i bardzo ważnym ogniwem PGE Skry - mówił po ogłoszeniu transferu prezes Konrad Piechocki. Sternik bełchatowskiego klubu nie pomylił się. Serb nie tylko potwierdził swój siatkarski talent, ale z roku na rok jeszcze bardziej się rozwijał. Na boiskach PlusLigi rozegrał 131 meczów, w których zdobył 1340 punktów, w tym 987 atakiem, 231 blokiem i 122 zagrywką. Rekord punktowy zanotował 9 lutego 2018 roku w spotkaniu przeciwko Indykpolowi AZS-owi Olsztyn, w którym zdobył 25 „oczek”!

- Dziękuję wszystkim kibicom, że na trybunach tak wiele razy mogłem usłyszeć swoje imię. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem z wami grać i razem osiągnąć sukcesy na boisku. Zawsze będę pamiętał, jaka atmosfera panuje w Bełchatowie. Będę szczęśliwy, kiedy będę miał okazję zagrać przeciwko PGE Skrze lub gdybym tutaj wrócił – mówi Srećko.


Serb w czterech sezonach wywalczył z PGE Skrą Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, dwa Superpuchary oraz srebrny i dwa brązowe medale Mistrzostw Polski.

Srećko, dziękujemy!

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.