środa, 06 grudzień 2017 09:03

Wygrana z Lokomotiwem – mecz, który się pamięta

Wygrana z Lokomotiwem – mecz, który się pamięta

Już dziś po raz dwunasty PGE Skra rozpocznie start w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Na jedenaście wcześniejszych startów, bełchatowianie na inaugurację wygrywali ośmiokrotnie. Najbardziej pamiętny jest chyba ten pierwszy, debiutancki występ.

W sezonie 2005/2006 Ligi Mistrzów Skra znalazła się w prawdziwej grupie śmierci: Lokomotiw Biełgorod - ówczesny Zenit Kazań - zespół, który na trzy poprzednie edycje wygrał dwie, wicemistrz Włoch - RPA Perugia, mistrz Serbii i Czarnogóry - Buducnost Podgorica oraz Lewski Sofia. Pośród nich debiutująca Skra, która do tamtej pory w niższych europejskich rozgrywkach raczej nie budziła postrachu.

W Lokomotiwie grały wtedy topowe sławy europejskiej siatkówki i pół reprezentacji Rosji: Sergiej Tietiuchin, Wadim Chamutckich, Alexander Kosarew, czy Alexey Werbow. Do Bełchatowa nie przyjechali co prawda trener Giennadij Szypulin i topowy atakujący świata Sergiej Baranow, ale i tak byli murowanymi faworytami. W szeregach bełchatowian jedną z ważniejszych postaci był Michał Winiarski.

- Pamiętam ten mecz bardzo dobrze. Do Bełchatowa przyjechał zwycięzca Ligi Mistrzów, jeden najmocniejszych zespołów, a dla Skry był to mecz inaugurujący przygodę tymi rozgrywkami. To było znakomite spotkanie całej drużyny. Pamiętam decydująca akcję, w której razem z Radkiem Wnukiem skakaliśmy do bloku i Radek podbił piłkę nogą. Kłóciliśmy się, bo myślałem, że to ja ją podbiłem. Później wystawa i zakończyliśmy ten mecz. Pamiętam te emocje i ogromną euforię, dla mnie jako młodego zawodnika, który dopiero wchodził w dorosłą siatkówkę, wygrać z takim zespołem jak Lokomotiw Biełgorod, w którym grały same sławy, nie tylko rosyjskiej, ale i światowej siatkówki, było ogromnym przeżyciem. Są momenty, które do tej pory pamiętam bardzo szczegółowo - przyznaje obecny drugi trener zespołu.

Na inaugurację Ligi Mistrzów 2018 PGE Skra zmierzy się z mistrzem Francji Chaumont VB 52. Więcej w materiale video.


1. kolejka Ligi Mistrzów: PGE Skra Bełchatów - Chaumont VB 52, 6 grudnia (środa), godz. 18:00. Transmisja w Polsacie Sport i na laola1.tv

Bilety są jeszcze dostępne w Sklepie PGE Skry w hali Energia oraz w kasie od godz. 16:30.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.