piątek, 17 luty 2017 11:03

Niedziela pod znakiem mini siatkówki

Niedziela pod znakiem mini siatkówki

W ostatnią niedzielę, mimo nieobecności zawodników PGE Skry Bełchatów, hala Energia tętniła życiem od rana do wieczora. Wszystko za sprawą Turnieju Mini Siatkówki Akademii PGE Skry Bełchatów. Dla uczestników był to dzień pełen siatkarskich emocji!

Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00, kiedy na boisko wybiegli chłopcy. Do rywalizacji stanęły 32 zespoły w trzech kategoriach: dwójek, trójek i czwórek siatkarskich. Nieco później, bo o godzinie 14:00, swoje mecze rozpoczęły dziewczęta. Na turniej stawiły się w liczniejszym gronie - o wejście do turnieju finałowego walczyło aż 50 zespołów ze wszystkich trzech kategorii wiekowych. O wynikach turnieju informowaliśmy w poprzednich artykułach.

- Cieszymy się, że turniej spotkał się z takim dużym zainteresowaniem. Jestem pozytywnie zaskoczony poziomem. Widać efekty pracy nauczycieli, bo to oni na co dzień pracują z tymi dziećmi – przyznał trener drużyny PGE Skry występującej w Młodej Lidze, Radosław Kolanek.

Mecze stały na wysokim poziomie i dostarczyły olbrzymich emocji zawodnikom, trenerom oraz licznie zgromadzonym kibicom. Wszyscy zgodnie przyznali, że poziom reprezentowany przez młodych adeptów siatkówki jest bardzo wyrównany.

- Dzieci grają z wielkim zaangażowaniem, walczą, starają się. Nawet my możemy ich podziwiać – mówił atakujący zespołu PGE Skry Bełchatów, występującej w Młodej Lidze, Błażej Paszkiewicz, który na turnieju wystąpił w niecodziennej dla siebie roli sędziego. Oprócz Błażeja, nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali: Aleksander Antosiewicz, Adrian Grzywacz, Michał Hoszman, Michał Jagiełło, Marcin Marciniak, Szymon Sztelma i Hubert Wójcik.

Oprócz siatkarskich emocji młodzi zawodnicy i zawodniczki mogli liczyć na dodatkowe atrakcje. Wszyscy uczestnicy turnieju mogli powalczyć nie tylko o punkty na boisku i wygraną swojej drużyny, ale również o atrakcyjne nagrody. Quiz siatkarski sprawdzał ich wiedzę o drużynie PGE Skry Bełchatów oraz przepisach gry w siatkówkę, a konkurs plastyczny pokazał, że uczniowie Akademii to osoby o wielu talentach, nie tylko siatkarskich.

Źródło: akademiaskry.pl

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.