poniedziałek, 24 październik 2016 12:34

PGE Skra zagra w Wieluniu

PGE Skra zagra w Wieluniu

Rewanżowe spotkanie pomiędzy PGE Skrą, a zwycięzcą meczu Mladost Marina Kastela - PAOK Saloniki, którego stawką będzie udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów 2016/2017, odbędzie się 20 listopada w Wieluniu. Decyzja spowodowana jest organizacją w Bełchatowie 20. Ulicznego Biegu „Bełchatowska Piętnastka”.

Ponieważ regulamin europejskich rozgrywek uniemożliwia rozegranie spotkania w innym terminie, niż wskazany, konieczne było przeniesienie go z hali Energia do innego obiektu. Dlatego mecz trzeciej rundy eliminacji odbędzie się w oddalonym o 60 km Wieluniu, w hali przy ul. Częstochowskiej 35. Spotkanie Ligi Mistrzów odbędzie się w tym mieście po raz pierwszy.

- Nie było takiego wydarzenia w historii miasta, od kiedy tylko Liga Mistrzów w piłce siatkowej ma miejsce – nie kryje radości Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa. - Podjęliśmy starania, aby zorganizować to wielkie wydarzenia sportowe w Wieluniu i się udało – dodaje Prezes Konrad Piechocki.

O tym, z którym zespołem zmierzy się PGE Skra, zadecyduje druga runda eliminacyjna, zaplanowana na 2 i 6 listopada.

Bełchatowianie pierwszy mecz trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów rozegrają na wyjeździe 16 listopada. Rewanż odbędzie się cztery dni później w Wieluniu.

W przypadku awansu do następnej fazy bełchatowianie zagrają w grupie D z DHL Modena (Włochy), SCM Universitatea Craiova (Rumunia) oraz zwycięzcą rywalizacji pomiędzy Omonia Nikozja (Cypr)/ACH Volley Lublana (Słowenia) - Arago de Sete (Francja).

- W tegorocznej edycji gramy w rundzie eliminacyjnej i najpierw trzeba wygrać dwumecz. Myślę, że potem mamy dobrą grupę z Modeną i dwoma innymi zespołami, powinniśmy być w stanie zakwalifikować się do fazy play-off - komentuje trener Philippe Blain.

Faza grupowa rozpocznie się 6 grudnia, a zakończy 1 marca 2017 roku. Po niej rozegrana zostanie runda play-off (dwie rundy). Decydujący etap będzie miał - tak jak do tej pory - formę turnieju Final Four, którego gospodarz zostanie wybrany przed fazą play-off (losowanie par 3 marca 2017). Nie będzie jednak, jak dotychczas konieczności, by kluby z tego samego kraju musiały walczyć w półfinale. Zwycięzcę Ligi Mistrzów poznamy 30 kwietnia.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.