niedziela, 09 październik 2016 17:15

Bartosz Kurek wraca do PGE Skry

Bartosz Kurek wraca do PGE Skry

Bartosz Kurek wzmocni zespół PGE Skry. Atakujący reprezentacji Polski wraca do Bełchatowa po czterech latach.

Kurek trafił do PGE Skry w 2008 roku, jako dobrze się zapowiadający siatkarz, odchodził po czterech sezonach, będąc gwiazdą polskiej reprezentacji. Z PGE Skrą zdobył trzy mistrzostwa Polski, trzy Puchary Polski oraz drugie i trzecie miejsce w Lidze Mistrzów. W kolejnych latach występował w Dynamie Moskwa, Lube Banca Marche Macerata oraz Asseco Resovii Rzeszów. W nadchodzącym sezonie miał reprezentować barwy JT Thunders Hiroszima. Z myślą o występach w lidze japońskiej przygotowywał się z zespołem PGE Skry na początku września.

 - Znam dobrze miasto, organizację tego klubu, wiem czego się spodziewać i wiem, że nie miałbym nigdzie w Polsce tak znakomitych warunków, żeby przez ten krótki okres potrenować i wrócić do dyspozycji przed zbliżającym się sezonem ligowym - mówił wtedy 28-latek.

Do wyjazdu do Japonii jednak nie doszło. Najbliższy sezon Kurek spędzi w Bełchatowie.

- Przyjście Bartka do naszego Klubu to dla wielu na pewno miła niespodzianka, dla innych radość i spełnienie oczekiwań, a dla niektórych zapewne szok. Na ten transfer trzeba spojrzeć biorąc pod uwagę wiele aspektów. Na pewno bardzo się cieszymy, że po odejściu Dražena Luburicia udało nam się szybko znaleźć na jego miejsce bardzo wartościowego zawodnika. Jednocześnie chciałbym od razu wyjaśnić, że wyjazd młodego Serba do Japonii nie miał nic wspólnego ze zwolnieniem miejsca w drużynie dla Bartka. Jesteśmy już w trakcie nowego sezonu PlusLigi, dlatego naszym zadaniem jako Zarządu Klubu było zapewnienie komfortu pracy dla sztabu szkoleniowego i jak najszybsze uzupełnienie składu, tak, aby drużyna mogła pracować w jak najlepszych warunkach. Zespół ponownie będzie trenował w pełnym składzie, a co najważniejsze, jego wartość na pewno się nie obniża. Jako Klub nie wnikamy w przyczyny, dla których Bartek nie wyjechał do Japonii. Wszystko, co chciał przekazać na ten temat, ujął w swoim oświadczeniu. Kilka dni temu skontaktowałem się z Bartkiem i zaproponowałem mu odbudowę, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym w Bełchatowie. Jak wielokrotnie podkreślał, traktuje nasz Klub wyjątkowo. Tutaj przez wiele lat był członkiem jednej wielkiej siatkarskiej rodziny. To w PGE Skrze dojrzewał do profesjonalnej siatkówki, zbierał doświadczenie u boku takich siatkarzy jak Stephane Antiga, Michał Bąkiewicz czy Michał Winiarski. Mógł również zawsze liczyć na ogromne wsparcie ze strony wszystkich osób związanych z bełchatowską Skrą, na czele z naszymi kibicami. Dziś chcielibyśmy, aby PGE Skra Bełchatów była dla niego „przystanią”, w której będzie mógł spokojnie odbudować swoją formę i wrócić do gry na najwyższym poziomie. Bartek otrzyma potrzebny czas i wzmocni drużynę na boisku, kiedy będzie w stu procentach gotowy. Jestem przekonany, że zgodnie z naszym hasłem „Więcej niż siatkówka, więcej niż pasja”, sam zawodnik, nasz sztab szkoleniowy, drużyna i wszystkie osoby związane z bełchatowską Skrą spowodują, że rozpoczniemy nową drogę do sukcesów sportowych, dobrej atmosfery i radości z gry – komentuje prezes Konrad Piechocki.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.