wtorek, 20 wrzesień 2016 14:28

Kibice ponownie wypełnią Plac Narutowicza

Kibice ponownie wypełnią Plac Narutowicza

Zloty Kibiców PGE Skry Bełchatów to świetna zabawa, moc atrakcji oraz siatkarskie emocje. Od 2011 roku gromadzą fanów z całej Polski. Przypomnijmy sobie, jak wyglądały poprzednie edycje.

Wszystko rozpoczęło się 5 lat temu, kiedy po raz pierwszy przy Placu Narutowicza przywitaliśmy siatkarzy i wspólnie rozpoczęliśmy sezon 2011/2012. Liczne konkursy i atrakcyjne nagrody sprawiły, że od razu po zakończeniu pierwszego w historii Zlotu, pojawiły się pytania o kolejny. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom kibiców i od tamtej pory Zlot na stałe wpisał się w kalendarz siatkarskich imprez w Polsce.

Druga edycja naszego święta odbyła się na zakończenie wakacji w Parku Olszewskich. Podczas Zlotu oficjalnie zainaugurowano współpracę PGE Skry z organizacją humanitarną i rozwojową UNICEF, działającą na rzecz dzieci. Było to pierwsze takie partnerstwo sportowe w Polsce. W 2013 roku formuła wydarzenia uległa zmianie i III Ogólnopolski Zlot Kibiców przekształcił się w trzydniowe święto, stając się punktem kulminacyjnym „Siatkarskiego Weekendu Mocy". Do historii przeszła także kolejna edycja, a to dlatego, że rok 2014 był wyjątkowy nie tylko dla bełchatowskiego klubu, który powrócił na mistrzowski tron, ale i dla całej polskiej siatkówki. 21 września w katowickim Spodku reprezentacja Polski sięgnęła po tytuł Mistrza Świata. Stąd też nasz IV Zlot zyskał miano mistrzowskiego! I tak, tłumy kibiców w żółto-czarnych barwach mogły głośnym aplauzem przywitać złotych medalistów występujących w PGE Skrze.

W ubiegłym roku Bełchatów po raz piąty zalały czarno-żółte barwy. Ze względu na jesienną aurę impreza po raz pierwszy odbyła się pod dachem Hali widowiskowo-sportowej KWB Bełchatów, która… w przeszłości była miejscem zmagań PGE Skry. To właśnie tam bełchatowianie sięgali po pierwsze trofea i zadebiutowali w Lidze Mistrzów. Mecze rozgrywane w Hali KWB doskonale pamięta kapitan bełchatowian Mariusz Wlazły, który nagradzany na scenie gromkimi brawami, kilkukrotnie rozpoczynał swoje przemówienie.

Siatkarskie Weekendy Mocy są organizowane dla tych, którzy są z nami przez 12 miesięcy w roku. Kibiców. To dla nich z roku na rok, pojawiały się nowe atrakcje. Zadbaliśmy o oprawę muzyczną, ściągając do Bełchatowa takich wykonawców jak grupa Pectus, zespół Afromental, Video czy Future Folk. Podnieśliśmy także dawkę siatkarskich emocji. Oprócz oficjalnej prezentacji zespołu, do programu wpisały się mecze pokazowe. Dzięki temu bełchatowianie zagrali z takimi zespołami jak Polonia Londyn, Arkas Izmir, a ostatnio Legia Warszawa.

Zlot to także doskonała okazja, aby lepiej poznać naszych siatkarzy, poprosić o pamiątkowe zdjęcie czy autograf. Dlatego również w tym roku nie może Was zabraknąć!

HARMONOGRAM SIATKARSKIEGO WEEKENDU MOCY

Piątek, 23 września - Plac Narutowicza 3, scena przy PGE Gigantach Mocy

VI OGÓLNOPOLSKI ZLOT KIBICÓW PGE SKRY BEŁCHATÓW
15:00 – 15:30 Rozpoczęcie VI Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców PGE Skry Bełchatów
15:15 – 15:45 Konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. i Urzędu Miasta Bełchatowa
15:30 – 17:30 Siatkarskie Show (konkursy i zabawy dla kibiców)
17:30 – 18:30 Support przed koncertem Gwiazdy Wieczoru  
18:30 – 19:30 Koncert Gwiazdy Wieczoru - Mrozu wraz z zespołem
19:30 – 20:00 Prezentacja zespołu PGE Skra Bełchatów – Młoda Liga
20:00 – 21:00 Oficjalna prezentacja zespołu PGE Skry Bełchatów
21:00 – 22:00 Autografy i zdjęcia z siatkarzami PGE Skry Bełchatów

W Miejskim Centrum Kultury będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną „Klub Kibica w obiektywie”. Jej organizatorami są: Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Klub Kibica Skry Bełchatów, a patronat honorowy objął Starosta Powiatu Bełchatowskiego.

Sobota, 24 września - Hala Energia, ul. Dąbrowskiego 11
12:00 – 13:00 Konferencja inaugurująca sezon 2016/2017 w Galerii Olimpia w Bełchatowie
17:00 – 19:00 Mecz pokazowy PGE Skra Bełchatów -  Istanbul BBSK
19:00 – 19:30 Autografy i zdjęcia z siatkarzami PGE Skry Bełchatów

Partnerem Siatkarskiego Weekendu Mocy są PGE Giganty Mocy, MCK Bełchatów i EKS Skra Bełchatów. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Radio Eska, Dziennik Łódzki oraz Telewizja DOLSAT.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.