wtorek, 16 sierpień 2016 17:19

Krzysztof Stelmach wraca do Bełchatowa

Krzysztof Stelmach wraca do Bełchatowa

Krzysztof Stelmach, 274-krotny reprezentant Polski, olimpijczyk z Atlanty, gracz włoskich klubów i były siatkarz PGE Skry wraca do Bełchatowa. Tym razem w roli trenera. W nowym sezonie będzie asystentem Philippe'a Blaina. Zastąpi na tym stanowisku Fabio Stortiego.

Nazwisko Stelmacha przypomina kibicom bełchatowskiego klubu o pierwszych sukcesach. Przyjmujący związany był z drużyną żółto-czarnych w latach 2005-2008. W tym czasie doświadczony przyjmujący zdobył trzy Mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski i brązowy medal Ligi Mistrzów. Teraz wraca do Bełchatowa i ponownie poprowadzi siatkarzy PGE Skry, ale już z trenerskiej ławki.

Po zakończeniu zawodniczej kariery rozpoczął pracę w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (2008-2012), którą doprowadził do wicemistrzostwa Polski, finału Pucharu Polski i finału Pucharu CEV. Potem związany był z Indykpolem AZS Olsztyn (2013/2014), a w poprzednim sezonie z BBTS-em Bielsko-Biała, klubu który sprawił niespodziankę urywając w ostatnim spotkaniu seta, a co za tym idzie - pozbawiając bełchatowian gry w finale PlusLigi.

- Jest mi przykro, że PGE Skra przegrała i ja, wraz z moim zespołem się do tego przyczyniłem. Zostawiłem tutaj trzy wspaniałe lata. Moje serce jest z Bełchatowa - mówił po zakończeniu tamtego spotkania.

Stelmach, który umowę podpisał na rok, zastąpi w roli drugiego trenera Fabio Stortiego. Włoch trafił do Bełchatowa w 2008 roku, zatrudniony na stanowisku statystyka. Po przejęciu zespołu przez Miguela Falaskę objął funkcję drugiego trenera PGE Skry. Z bełchatowską drużyną zdobył m. in. cztery Mistrzostwa Polski i cztery Puchary Polski oraz dwa Superpuchary kraju.

Dziękujemy Fabio za pracę z bełchatowskim klubem w ostatnich ośmiu sezonach, a nowemu trenerowi życzymy wielu sukcesów.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.