czwartek, 11 sierpień 2016 12:29

Nowy sezon w nowych strojach

Nowy sezon w nowych strojach

Żyj sportowo, pracuj ciężko, nie bierz nic za pewnik, bądź fair na boisku i poza nim - to filozofia marki Hungaria Sport, która od tego sezonu zapewni sprzęt sportowy pierwszej drużynie PGE Skry.

Firma została założona 85 lat temu przez Marc et Jean Alphonse oraz Braci Pradet, którzy nadali jej nazwę w hołdzie piłkarskiej drużynie Węgier, czarującej swoją grą w latach 30. i która na Mundialu w 1938 roku sięgnęła po wicemistrzostwo świata. „Złota jedenastka” z Ferencem Puskásem powtórzyła ten sukces 16 lat później już w strojach Hungarii. W jej sprzęcie triumf święciły także francuskie drużyny piłkarskie, które w latach 1947-1960 zdobyły dziesięć tytułów Mistrza Francji (Olympique de Marseille, le Stade de Reims, l'OGC Nice, l'AS Saint-Etienne et le LOSC).

Jak podkreślało wielu sportowców w tamtych czasach, sukces producenta w dużej mierze opierał się na perfekcyjnym wykończeniu materiałów, ich niezawodnością i stonowanym oraz eleganckim stylu swoich produktów. Popularność rosła. W 1965 roku aż 50% francuskich futbolistów nosiło buty tej właśnie marki. Dekadę później obuwie Hungarii wybrało większość najbardziej znanych sportowców nad Loarą.

W 1976 roku bracia Pradet ze względu na brak spadkobierców, rozpoczęli pracę dla marki Adidas, a tym samym Hungaria zniknęła z rynku, aż do… 2015 roku, kiedy francuska legenda powróciła w wielkim stylu, prezentując nową sportową kolekcję. Wielki „comeback” Hungarii do świata sportu jest zasługą Pierre'a Arcensa, byłego pracownika marki Adidas i kreatora kampanii podczas mistrzostw świata w piłce nożnej we Francji pod hasłem „Zwycięstwo jest w nas”.

W 2016 roku Hungaria została oficjalnym dostawcą sprzętu sportowego dla klubów piłkarskich: RC Toulon, AS Rochelais, Stade de Reims, Charleroi FC oraz koszykarskich: Orleans Loiret Basket, Sluc Nancy Basket. Teraz legendarna marka dostarczy stroje sportowe zespołowi PGE Skry.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczętej współpracy z Hungaria Sports. Marką sportową, która posiada blisko 90-letnią tradycję, a przez kilkadziesiąt lat świętowała największe sukcesy we francuskiej piłce nożnej czy rugby. Obecnie możemy zauważyć wielki powrót Hungarii do świata sportu, również alians z tak ważną dla wszystkich Polaków dyscypliną, jaką jest siatkówka. Cieszymy się, że możemy wspólnie dążyć do osiągnięcia celów, zarówno sportowych jak i marketingowych. W aspekcie Partnera Technicznego PGE Skry Bełchatów po kilkunastu latach dokonujemy zmiany, co tylko pokazuje, że to był dla nas bardzo ważny, ale też przemyślany ruch. Jesteśmy przekonani, że będzie to oznaczało zmianę na lepsze. Czego życzymy sobie, Hungaria Sport i wszystkim kibicom – komentuje Dyrektor marketingu KPS Skry Bełchatów Tomasz Koprowski.

Firma Hungaria zapewni sprzęt sportowy pierwszej drużynie PGE Skry oraz naszemu młodzieżowemu zespołowi, występującemu w rozgrywkach Młodej Ligi. Stroje meczowe już niedługo zostaną zaprezentowane, a produkty marki Hungaria będzie można zakupić w sklepie PGE Skry Bełchatów.

Szczegóły współpracy pomiędzy bełchatowskim klubem a Hungaria Sport są objęte tajemnicą handlową.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.