czwartek, 28 kwiecień 2016 12:42

Philippe Blain zostaje w PGE Skrze!

Philippe Blain zostaje w PGE Skrze!

Jest w Bełchatowie od miesiąca, ale przez ten krótki czas udowodnił, że postawienie na niego było dobrą decyzją. Poprowadził PGE Skrę w sześciu spotkaniach, w których bełchatowianie odnieśli komplet zwycięstw. Philippe Blain obowiązki asystenta Stephane’a Antigi w reprezentacji Polski będzie nadal łączyć z funkcją trenera brązowych medalistów tego sezonu. Francuz podpisał z klubem roczny kontrakt.

- To wielki zaszczyt zostając trenerem takiej drużyny jak PGE Skra. To dla mnie również ogromne wyzwanie, aby w nowym sezonie osiągnąć taką dynamikę i jakość gry, jak pod koniec zakończonych rozgrywek. PGE Skra posiada również pełnych pasji kibiców i razem z nimi będziemy chcieli dać z siebie wszystko, co najlepsze na boisku. Przed rozpoczęciem nowego sezonu w Bełchatowie, bądźmy wszyscy razem z drużyną narodową w jej drodze do Rio – przyznał Philippe Blain po przedłużeniu umowy.

Funkcję szkoleniowca objął 29 marca. W swoim debiutanckim spotkaniu poprowadził PGE Skrę do zwycięstwa nad Cerradem Czarnymi Radom. - Nie miałem wiele czasu na przemyślenia. Odbyłem krótką rozmowę z żoną, aby ona zaakceptowała moją decyzję. Zadzwoniłem również do Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Stephane’a Antigi, ponieważ jestem zaangażowany w ważną misję - walkę o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Rio. Zdecydowałem, że przyjmę tę ofertę, ponieważ kocham siatkówkę i byłem podekscytowany możliwością walki z PGE Skrą. Dla szkoleniowca praca z zespołem to realizacja projektu. To pierwsze takie doświadczenie w mojej karierze trenerskiej, ponieważ zwykle przeprowadzam cały projekt z drużyną od początku do końca. Tym razem dołączyłem do zespołu na końcowym etapie jego realizacji – mówił po swoim debiucie. Przed kolejnym sezonem będzie miał więcej czasu na przygotowanie formy siatkarzy PGE Skry.

- Blain jest bardzo dobrym trenerem. Długo rozmawialiśmy, kiedy otrzymał tę propozycję, był zadowolony. Zanotował bardzo dobry wynik i świetną serię – mówił po 2. meczu fazy play-off selekcjoner Biało-Czerwonych.

55-letni szkoleniowiec od wtorku może dopisać do swojego trenerskiego CV, w którym zawarte są takie sukcesy jak: złoto Mistrzostw Świata z reprezentacją Polski (2014), brąz Mistrzostw Świata (2002), srebro Mistrzostw Europy (2003, 2009) z kadrą Francji, kolejną zdobycz - brązowy medal PlusLigi z PGE Skrą.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.