poniedziałek, 28 marzec 2016 18:04

Miguel Falasca odchodzi z PGE Skry Bełchatów

Miguel Falasca odchodzi z PGE Skry Bełchatów

Miguel Falasca nie jest już trenerem siatkarzy PGE Skry Bełchatów. Tymczasowo zastąpi go dotychczasowy asystent Fabio Storti.

- Ostatnie wydarzenia wewnątrz drużyny sprawiły, że niestety Miguel stracił możliwość współpracy z całym zespołem. Podczas poniedziałkowego spotkania wspólnie doszliśmy do wniosku, że najlepszą decyzją będzie rozwiązanie umowy. W imieniu Zarządu oraz całego Klubu chciałem podziękować Miguelowi za serce, zdrowie i pracę, którą włożył w prowadzenie bełchatowskich siatkarzy - powiedział prezes PGE Skry, Konrad Piechocki.

Falasca trenerem bełchatowskiego zespołu został w 2013 roku, gdy zakończył swoją karierę zawodniczą. W trakcie niespełna trzech sezonów pracy z PGE Skrą Bełchatów zdobył złoty (sezon 2013/2014) i brązowy medal Mistrzostw Polski (sezon 2014/2015), Puchar Polski 2016 oraz Superpuchar Polski 2014. W Lidze Mistrzów w ubiegłym sezonie awansował z bełchatowskimi siatkarzami do Final Four w Berlinie. Kilka dni temu prowadzony przez niego zespół zakończył grę w tych rozgrywkach po zaciętej rywalizacji z Zenitem Kazań.

- Bełchatów na zawsze będzie ważnym miejscem w moim życiu. Jestem wdzięczny za to, że mogłem tutaj rozpocząć swoją trenerską karierę, nabyć niezbędnego doświadczenia i świętować pierwsze sukcesy - przyznał Miguel Falasca.  

Jego obowiązki przejmie dotychczasowy asystent Fabio Storti – wcześniej m. in. statystyk Daniela Castellaniego i Jacka Nawrockiego.

Skład sztabu szkoleniowego się nie zmienia, a wszyscy siatkarze będą przygotowywać się pod jego okiem do najbliższego meczu z Czarnymi Radom.

Dziękujemy Miguelowi za wkład włożony w budowanie marki PGE Skry, a Fabio Stortiemu i sztabowi szkoleniowemu życzymy powodzenia w walce o najwyższe cele w PlusLidze.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.