czwartek, 11 luty 2016 12:48

Miguel Falasca poprowadzi reprezentację Czech

Miguel Falasca poprowadzi reprezentację Czech

Miguel Falasca, który od trzech lat jest szkoleniowcem PGE Skry, został wybrany nowym selekcjonerem reprezentacji Czech. Hiszpan podpisał z naszymi południowymi sąsiadami umowę na dwa lata z opcją przedłużenia. Pracę z czeską kadrą będzie łączyć z obowiązkami trenera naszego zespołu.

Miguel Angel Falasca to mistrz Europy z 2007 roku, były zawodnik m.in. Krakollu Modena, PGE Skry Bełchatów i Uralu Ufa, od sezonu 2013/2014 szkoleniowiec bełchatowian, czyli jak napisali Czesi w oficjalnym komunikacie, "polskiego giganta".

Nasi południowi sąsiedzi są zadowoleni, że udało im się podpisać umowę z trenerem, który w tak silnych rozgrywkach jak PlusLiga potrafił poprowadzić zespół do mistrzostwa (2014), Pucharu Polski (2016) czy Superpucharu Polski (2014).

- Cieszymy się, że tak dobry i utytułowany trener będzie pracował z naszą reprezentacją. Liczymy na to, że da jej impuls do rozwoju, że pozna czeską siatkówkę i pomoże nam wznieść ją na wyższy poziom - powiedział dyrektor sportowy federacji, Jakub Novotny, który z Hiszpanem występował przed laty w barwach PGE Skry Bełchatów.

- To dla mnie wielki zaszczyt i zarazem spore wyzwanie. Nie mogę się już doczekać pierwszego treningu z reprezentacją Czech - powiedział Falasca. Jego głównym celem w roku 2016 będzie zapewnienie sobie kwalifikacji na mistrzostwa Europy 2017, które obdędą się w Polsce. Walka o EuroVolley ruszy jesienią tego roku.

Źródło: eurosport.onet.pl

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.