poniedziałek, 27 kwiecień 2015 11:35

W łódzkim LO powstanie klasa marketingu sportowego

W łódzkim LO powstanie klasa marketingu sportowego

Każdego roku szkoły średnie w Polsce zachęcają uczniów do skorzystania ze swojej oferty proponując coraz ciekawsze profile klas. Ich głównym celem jest ukierunkowanie młodzieży w podjęciu studiów o podobnej tematyce oraz solidne i merytoryczne przygotowanie do nich. Jedna z takich innowacyjnych klas, pod patronatem PGE Skry Bełchatów,  powstanie w II LO w Łodzi.

W odpowiedzi na nieustające zainteresowanie tematyką sportu jak i jego profesjonalizacji w naszym regionie, II Liceum Ogólnokształcące im. Gabriela Narutowicza w Łodzi zachęca gimnazjalistów do wzięcia udziału w naborze do klasy Ib - klasy marketingu sportowego. Co istotne, patronat nad nią obejmie sama PGE Skra Bełchatów.

Oferta skierowana jest do uczniów zainteresowanych pracą we współczesnym świecie sportu. Ma stanowić przygotowanie do studiów na kierunkach menadżerskich oraz uczelniach oferujących kierunki marketingu i zarządzania sportem. Program tej klasy będzie wzbogacony o zajęcia związane z marketingiem sportowym, zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Uczniowie będą mogli wziąć udział w różnorodnych imprezach sportowych i działaniach organizacyjnych co pozwoli im poznać praktyczną stronę zawodu menadżera. "Dwójka" zapowiada, że na zajęciach pojawią się pracownicy odpowiedzialni za promocję klubu i organizację imprez z udziałem siatkarskiej potęgi z Bełchatowa oraz prezesi i specjaliści z całej Polski zajmujący się tą tematyką.

Marketing sportowy to koncepcja zarządzania, która zmienia sport z zabawy w konkurowanie ze sobą sportowców i klubów sportowych w celu osiągnięcia sukcesu ekonomicznego. Sport podlega procesom profesjonalizacji i komercjalizacji. Organizacje sportu profesjonalnego zmuszone są zatem do funkcjonowania w warunkach rynkowych, a kierujący nimi powinni dysponować umiejętnościami i narzędziami przydatnymi w takich okolicznościach. I właśnie takim systemem narzędzi jest marketing, który także podlega zmianom. Jego zasięg wyraźnie rośnie i znajduje on coraz większe zastosowanie tam, gdzie działające podmioty stykają się z konkurencją rynkową i muszą poprawiać pozycje rynkową wobec swoich rywali.

Terminy i zasady naboru dostępne są na stronie łódzkiego liceum: www.lo2-lodz.edupage.org.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.