poniedziałek, 09 luty 2015 21:38

PGE Skra integruje się z fanami na portalach

PGE Skra integruje się z fanami na portalach

Facebook, Twitter, Instagram... Dzisiejsza polityka medialna klubów wiąże się z ich aktywną obecnością w portalach społecznościowych. Wszystko po to, by kibice byli jak najbliżej ukochanego klubu. Dlatego w social media nie mogło zabraknąć najlepszej siatkarskiej drużyny w Polsce. Aktywność PGE Skry i jej kibiców może być przykładem dla innych klubów. W każdej dyscyplinie.

Podstawowym kanałem komunikacyjnym bełchatowskiego Klubu jest oficjalna witryna Skra.pl. Można na niej znaleźć ważne informacje dla kibiców, opisy meczów, wypowiedzi siatkarzy. To jednak nie wszystko. – Chcemy zwiększyć aktywność jeśli chodzi o artykuły. Chodzi przede wszystkim o teksty dotyczące ciekawostek związanych z Klubem - mówi Tomasz Koprowski, dyrektor marketingu PGE Skry.

Kolejnym serwisem jest Facebook. Na tym niezwykle popularnym portalu bełchatowianie mają ponad 135 tys. „lajków” (stan na 06.02.2015 r.). W PlusLidze więcej ma tylko Asseco Resovia Rzeszów – ponad 150 tys. Bełchatowianie biją jednak rzeszowian w innym zestawieniu. Najpopularniejszy post w styczniu opublikowany na profilu PGE Skry odwiedziło prawie 14 tys. osób. To blisko trzy razy więcej niż najlepszy wynik na fanpage’u Resovii. To właśnie PGE Skra przez lata była najlepsza na Facebooku ze wszystkich siatkarskich drużyn w Polsce. Wyznaczała trendy, za którymi podążały inne kluby.

Na Facebooku są też obecni siatkarze PGE Skry. Ich konta cieszą się bardzo dużą popularnością. Oficjalny profil Mariusza Wlazłego śledzi ponad 240 tys. kibiców! W czołówce jest też Karol Kłos. – Dzięki portalom społecznościowym kibice, którzy nie mają na co dzień styczności z siatkówką, nie mogą pójść na mecz, stają się częścią zespołu. I to jest bardzo fajne, bo dzięki tym portalom codziennie można się poznać nowinki z „życia” klubu. Myślę, że również portalom społecznościowym zawdzięczamy tak dużą rzeszę kibiców w całej Polsce. Cieszę się, że ludzie udzielają się na naszych profilach. Może te opinie nie zawsze są pochlebne, ale krytyka też pomaga i motywuje do jeszcze cięższej pracy - mówi środkowy mistrza Polski.

PGE Skra może się także pochwalić dużą popularnością na Twitterze. W rankingu "sport, sportowcy i dziennikarze sportowi" bełchatowski klub okazał się w październiku 2014r. najlepszy pod względem zaangażowania kibiców. W grudniu ustąpił miejsca jedynie Marcinowi Gortatowi. Zapewne gdyby nie bardzo popularna akcja nakłaniająca kibiców do głosowania na Marcina Gortata w meczu Gwiazd NBA, PGE Skra znów byłaby najlepsza. W styczniu 2015 roku znów była najlepsza. To nie koniec ciekawostek. Ze wszystkich drużyn PlusLigi bełchatowianie mają największą liczbę osób śledzących profil (blisko 13 tys.), ilość postów (6,5 tys.) oraz zdjęć i filmów wideo (prawie 2,5 tys.). Pozostałe zespoły mają wiele do nadrobienia.

Profil mistrza Polski można też śledzić na Instagramie, gdzie dzielimy się zdjęciami z najważniejszych wydarzeń w życiu z klubu. Tutaj aktywność fanów też robi wrażenie. Profil PGE Skry śledzi prawie 15 tys. internautów. Rzeszowianie nie dobili jeszcze do 10 tys., a ZAKSĘ „podgląda” niewiele ponad 2 tys. - Kibice nie tylko nas odwiedzają, ale też wchodzą w interakcje z tym, co PGE Skra umieszcza. To bardzo cieszy. Jeśli chodzi o Twitter i Instagram to jesteśmy pod tym względem najlepsi wśród klubów siatkarskich. Nie ustępujemy też klubom piłkarskim - podkreśla Koprowski. Ogromną popularnością cieszy się też konto PGE Skry na YouTubie, które ma już prawie 3 mln wyświetleń. Druga Resovia ma nieco ponad 700 tys.

Na tym nie koniec. Klub zaktualizował też aplikację mobilną ma smartphone’y i iPhone’y. Posiadacze najnowszych modeli telefonów mogą zainstalować aplikację i na bieżąco śledzić, nowości publikowane na Skra.pl, Skra.tv czy Facebooku. Kolejne udogodnienia? Kilka kliknięć w telefonie wystarczy, aby sprawdzić skład meczowy drużyny, bieżące spotkania, wynik na żywo. W dowolnym miejscu na świecie można być razem ze swoim ukochanym zespołem.

Klub idzie z duchem czasu i cały stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom fanów. - W najbliższym czasie planujemy zmodyfikować te kanały, aby były jeszcze atrakcyjniejsze dla kibica. Pamiętamy też o innych, które stają się coraz bardziej popularne - dodaje dyrektor marketingu PGE Skry.

Newsy, ciekawe zdjęcia, wywiady i wiele innych ciekawostek związanych z najlepszą siatkarską drużyną w Polsce. Warto być na bieżąco z PGE Skrą również w „wirtualnym świecie”!

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.