czwartek, 29 maj 2014 07:45

Nicolas Marechal zawodnikiem PGE Skry!

Nicolas Marechal zawodnikiem PGE Skry!

PGE Skra Bełchatów ma nowego przyjmującego. Od nowego sezonu w barwach mistrza Polski zagra reprezentant Francji Nicolas Marechal. 27-letni siatkarz przez ostatni rok był zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla.

Nowy przyjmujący bełchatowian swoje największe sukcesy odnosił z francuską drużyną Poitiers, z którą zdobył złoty medal ligi (2011) i dwukrotnie był jej finalistą (2009, 2012). W tym roku z Jastrzębskim Węglem zdobył brąz w Lidze Mistrzów. Marechal od 2008 roku występuje w reprezentacji Francji i do tej pory zaliczył 86 występów w jej barwach.

Francuski przyjmujący to doświadczony zawodnik, ale przemawia za nim jeszcze jedna rzecz. - Jest to bardzo duża alternatywa dla trenera, ponieważ zawodnik posiada dwa paszporty, również polski. Oczywiście kluczowy był aspekt sportowy. W ocenie sztabu szkoleniowego PGE Skry Bełchatów ten zawodnik dysponuje bardzo dobrym przyjęciem i w przyszłym sezonie może być bardzo przydatnym graczem dla naszego zespołu - tak ocenia ten transfer prezes bełchatowskiego klubu Konrad Piechocki.

Jednocześnie klub pragnie poinformować, że z drużyną rozstaje się inny francuski przyjmujący - Samuel Tuia. Zawodnik reprezentował barwy PGE Skry przez ostatni rok.

Z kolei na dłużej z mistrzem Polski związał się Wojciech Włodarczyk. 24-letni przyjmujący przedłużył kontrakt z bełchatowskim klubem i przez najbliższe dwa lata będzie reprezentował PGE Skrę.

Po transferze Marechala w drużynie jest już trzech przyjmujących. - Zostawiamy sobie jeszcze jedno wolne miejsce, ponieważ  biorąc pod uwagę wszystkie obciążenia jakie czekają nas w przyszłym sezonie, w drużynie będzie czternastu zawodników - mówi Konrad Piechocki.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.