wtorek, 28 styczeń 2014 09:41

Z PGE Skry do CBL Polonii Londyn

Z PGE Skry do CBL Polonii Londyn

Dwaj siatkarze PGE Skry Bełchatów zagrają w CBL Polonii Londyn. Do końca sezonu wypożyczeni do angielskiego klubu zostaną gracze szerokiej kadry pierwszego zespołu PGE Skry Dawid Konieczny i Krzysztof Kowalewski.

– Gdy podpisywaliśmy umowę o partnerstwie mówiliśmy, że będziemy ściśle współpracować. Wypożyczenie dwóch naszych graczy jest właśnie elementem tej współpracy – mówi Konrad Piechocki, prezes Skry Bełchatów.

Konieczny w ostatnim meczu PlusLigi z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zastępował w podstawowym składzie kontuzjowanego Daniela Plińskiego i w końcówce ostatniego seta pojawił się na boisku. Kowalewski nigdy jeszcze nie miał okazji zagrać w oficjalnym meczu pierwszej drużyny PGE Skry.

– Wyjazd do Anglii to nowe wyzwanie, a czasem bywa tak, że trzeba zrobić jeden krok w tył, aby móc zrobić dwa do przodu. Chciałbym pokazać tam wszystko to, czego nauczyłem się trenując z pierwszą drużyną z PGE Skry – mówi Dawid Konieczny.

– Transfer tego kalibru w angielskiej lidze jeszcze się nie zdarzył. Cieszę się, że PGE Skra tak poważnie traktuje naszą współpracę. Cała Wielka Brytania patrzy na nasze partnerstwo, a wszyscy chcą się uczyć od najlepszych. Liga w Anglii wkracza w okres dynamicznego rozwoju, więc przepływ zawodników i wiedzy z Polski to najlepsze co może sie tu zdarzyć. Siatkówka to na pewno towar eksportowy Polski – mówi Bartosz Łuszcz, wiceprezes londyńskiego klubu

Obaj gracze, którzy trafią na wypożyczenie do Polonii Londyn mają po 19 lat. Kowalewski występuje na pozycji środkowego, natomiast Konieczny jest przyjmującym. W Anglii obaj walczyć będą w barwach Polonii zarówno w rozgrywkach krajowego pucharu, jak i fazie play-off mistrzostw Anglii.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.