piątek, 27 grudzień 2013 19:13

100 tysięcy fanów PGE Skry

100 tysięcy fanów PGE Skry

100 tysięcy osób „polubiło” już oficjalny profil PGE Skry Bełchatów w portalu Facebook. Oznacza to, że każdego dnia informacje od bełchatowskiego klubu wyświetlają się na rekordowej liczbie komputerów i urządzeń mobilnych na całym świecie.

PGE Skra Bełchatów jest zdecydowanie najpopularniejszym siatkarskim klubem świata na Facebooku. O ponad trzydzieści tysięcy fanów wyprzedza Asseco Resovią Rzeszów, a o ponad 60 tysięcy – ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Kolejny na liście jest klub spoza Polski, Trentino Volley, który na Facebooku ma ok. 34 tysięcy fanów.

ZOBACZ SPECJALNY FILM POŚWIĘCONY FACEBOOKOWI PGE SKRY BEŁCHATÓW!

Na naszym profilu kibice codziennie mogą czytać o bieżących wydarzeniach z życia drużyny, oglądać galerie zdjęciowe po meczach, czy korzystać z aplikacji np. na temat współpracy z UNICEF, projektu „PGE Skra Bełchatów – sportową perłą województwa łódzkiego”, czy sponsorów klubu. Często na profilu są organizowane konkursy, dzięki czemu klub wchodzi z nimi w interakcje.

– Dla nas to wspaniała sprawa, bo dzięki Facebookowi mamy codzienny kontakt z naszymi fanami. To obecnie najszybsza forma komunikacji, bo informacja trafia bezpośrednio na dziesiątki tysięcy komputerów naszych kibiców – mówi Grzegorz Stawinoga, wiceprezes Skry Bełchatów.

Facebookowy profil PGE Skry Bełchatów został uruchomiony 24 czerwca 2010 roku. Szybko zaczął gromadzić wielu fanów, ciekawych bieżących informacji z bełchatowskiego klubu. Popularność PGE Skry szybko przełożyła się też na liczbę „lajków” na Facebooku. Skoro bełchatowski klub gromadził na meczach Ligi Mistrzów największą widownię w Europie, to nic dziwnego, że wśród facebookowiczów też miał dobre wyniki. Popularność profilu spowodowało również jego atrakcyjne prowadzenie.

Portal Facebook to najpopularniejszy na świecie portal społecznościowy, z którego codziennie korzysta ponad miliard ludzi na całym świecie. Polska wersja Facebooka działa od 2008 roku.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.