środa, 15 maj 2013 11:27

OFICJALNIE: Wlazły wraca na atak

OFICJALNIE: Wlazły wraca na atak

Mariusz Wlazły będzie podstawowym atakującym PGE Skry Bełchatów w nowym sezonie. Z klubem rozstał się Aleksandar Atanasijević, który w większości meczów w poprzednim sezonie pełnił tę funkcję, a Wlazły grał wówczas na pozycji przyjmującego.

29-letni Wlazły w PGE Skrze Bełchatów występuje od 2003 roku. To z jego nazwiskiem łączą się wszystkie sukcesy bełchatowskiego klubu.

– Cieszę się, że Mariusz zostaje, bo to niezwykle ważna postać dla naszej drużyny – mówi prezes Skry Bełchatów Konrad Piechocki. Nieoficjalnie mówiło się, że Wlazły może otrzymać atrakcyjne oferty z klubów zagranicznych. Atakujący PGE Skry uznał, że chce kontynuować karierę w Bełchatowie.   

Z klubem rozstał się Atanasijević, który będzie kontynuował swoją karierę w lidze włoskiej. Ze względu na limit obcokrajowców w PlusLidze – jednocześnie na boisku może być trzech graczy spoza Polski – szefowie i trener PGE Skry Miguel Falasca musieli odpowiednio dobrać skład. Wiadomo, że podstawowymi graczami w składzie drużyny w nowym sezonie będą najprawdopodobniej Argentyńczycy Facundo Conte i Nicolas Uriarte oraz Francuz Stephane Antiga. W tej sytuacji zatrzymanie w klubie Wlazłego jest najlepszą wiadomością z możliwych.

Zmiennikiem Mariusza w PGE Skrze będzie Maciej Muzaj, który dołączył do bełchatowskiej drużyny w trakcie poprzedniego sezonu. Jeden z najzdolniejszych polskich siatkarzy młodego pokolenia został już wykupiony przez Skrę z Gwardii Wrocław.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.