wtorek, 30 kwiecień 2013 10:52

PGE Skra z rozgrywającym

PGE Skra z rozgrywającym

Nicolas Uriarte będzie nowym rozgrywającym PGE Skry Bełchatów. Gracz uznawany za wielką nadzieję argentyńskiej siatkówki podpisał dwuletni kontrakt z bełchatowskim klubem.

23-letni siatkarz ostatnio występował w lidze argentyńskiej, a wcześniej grał m.in. we włoskich zespołach Zinella Volley Bolonia i Roma Volley. W 2012 roku reprezentował Argentynę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

– Nicolas to gracz niezwykle utalentowany, a już z doświadczeniem. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się go pozyskać – mówi prezes Skry Konrad Piechocki.

Przełomowym momentem w karierze Nicolasa był rok 2009, gdy trafił do pierwszej reprezentacji Argentyny i występował w Final Six Ligi Światowej w Belgradzie. Rok wcześniej z reprezentacją juniorów Argentyny wygrał mistrzostwo Ameryki Południowej, a zaraz po Final Six poleciał na mistrzostwa świata juniorów do Indii, gdzie argentyński zespół zdobył brązowy medal.

Uriarte należy do „Klubu Wielkich Ojców”, jak mówi się o kilku obecnych reprezentantach Argentyny. Ojciec Uriarte – Jon – obecnie jest trenerem reprezentacji Australii, a wcześniej był wybitnym siatkarzem. W „Klubie Wielkich Ojców” są także m.in. Facundo Conte i Ivan Castellani. Obecnie nowy siatkarz PGE Skry przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Argentyny, która przygotowuje się do rozgrywek Ligi Światowej.

Nicolas Uriarte urodził się 21 marca 1990 roku. Mierzy 193 cm wzrostu, w ataku sięga piłki na wysokości 346 cm, a w bloku na 326 cm. 

FOT. VOLLEYCOUNTRY.COM

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.