poniedziałek, 29 kwiecień 2013 08:52

Miguel Falasca poprowadzi PGE Skrę

Miguel Falasca poprowadzi PGE Skrę

Miguel Falasca będzie nowym trenerem siatkarzy PGE Skry Bełchatów. Hiszpan zastąpi na tym stanowisku Jacka Nawrockiego, który odchodzi z klubu.

Falasca, który dzisiaj kończy 40 lat, przez cztery sezony był rozgrywającym PGE Skry. Z bełchatowskim zespołem zdobył trzy tytuły mistrza Polski, jedno wicemistrzostwo, trzy Puchary Polski, srebrny i brązowy medal Ligi Mistrzów oraz dwa klubowe wicemistrzostwa świata. Wcześniej odnosił też sukcesy w innych klubach – na koncie ma m.in. mistrzostwa i puchary Hiszpanii oraz medale Ligi Mistrzów. Z reprezentacją Hiszpanii zdobył mistrzostwo Europy w 2007.

PREZES KONRAD PIECHOCKI O ZATRUDNIENIU MIGUELA FALASKI W TELEWIZJI SKRA.TV!

Rok temu odszedł z PGE Skry do rosyjskiego Uralu Ufa, który będzie jego ostatnim klubem w karierze zawodniczej. Pierwszym klubem w karierze trenerskiej będzie PGE Skra.

– Miguel trafi do środowiska, które doskonale zna. Spędził w naszym klubie dużo czasu, więc i my dobrze go poznaliśmy. Był wybitnym zawodnikiem i jestem przekonany, że będzie takim samym trenerem – mówi prezes Skry Konrad Piechocki.

Drugim trenerem PGE Skry będzie Fabio Storti, który do tej pory pełnił funkcję statystyka. Klub zatrudni nowego statystyka, a w sztabie nadal będzie pracował również Daniel Lecouna, który będzie trenerem przygotowania fizycznego.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.