niedziela, 06 maj 2012 10:18

Kurek odszedł do Dynama

Kurek odszedł do Dynama

Po kilku tygodniach niepewności i wahania Bartosz Kurek podjął decyzję o odejściu z PGE Skry Bełchatów. Jego nowym klubem będzie Dynamo Moskwa.

Kurek grał w PGE Skrze od 2008 roku. Trafił do Bełchatowa, jako dobrze się zapowiadający siatkarz, by tutaj zostać prawdziwą gwiazdą. Już przez pierwszy rok nauczył się tyle, że był kluczowym graczem reprezentacji Polski, która w 2009 roku zdobyła mistrzostwo Europy.

- Dziękujemy Bartkowi za wszystko, co zrobił dla naszego klubu. Wiem, że zostawił tu bardzo dużo serca i że zawsze będzie dobrze wspominał te lata spędzone w Bełchatowie. Teraz uznał, że potrzebuje nowego wyzwania, a nam pozostaje uszanować tę decyzję. W niedzielę rano, gdy do mnie zadzwonił, nie było żadnych pretensji. Życzyłem mu wszystkiego dobrego w Moskwie. Jestem pewien, że poradzi sobie w Dynamie – powiedział serwisowi skra.pl prezes Konrad Piechocki.

W klubie z Bełchatowa najlepszy polski skrzydłowy zdobył trzy mistrzostwa Polski, trzy Puchary Polski, trzecie i drugie miejsce w Lidze Mistrzów oraz dwa klubowe mistrzostwa świata. Teraz, po długim zastanowieniu, zdecydował się z skorzystać z opcji w kontrakcie, pozwalającej mu odejść do zagranicznego klubu. Wybrał Dynamo Moskwa, z którym związał się na dwa lata.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.