niedziela, 22 kwiecień 2012 15:30

PGE Skra ze srebrnym medalem (SKRA.TV)

Siatkarze PGE Skry Bełchatów nie będą po raz ósmy z rzędu mistrzami Polski. W niedzielę bełchatowianie przegrali z Asseco Resovią w Rzeszowie i zajęli w rozgrywkach PlusLigi drugie miejsce.

W dwóch pierwszych setach bełchatowianie próbowali walczyć, ale ich rywal spisywał się wyśmienicie. W pierwszej partii PGE Skra poprawiła wynik w końcówce, gdy serią dobrych zagrywek popisał się Bartosz Kurek. Niestety, tę najważniejszą, bo ostatnią w secie, zepsuł.

W następnym secie gra była bardzo wyrównana, ale tylko do stanu 20:20. Później rzeszowianie świetnie zagrali blokiem i zapewnili sobie prowadzenie 2:0. PGE Skra przegrywała zatem 1:2 w meczach i 0:2 w setach. Sytuacja była ekstremalnie trudna. A krytyczna stała się na początku trzeciego seta, gdy Georg Grozer posłał trzy asy serwisowe z prędkością przekraczającą 120 km/h. Na pierwszej przerwie technicznej Resovia wygrywała 8:3.

Ale bełchatowianie się nie poddawali i zaczęli odrabiać straty. Po bloku Marcina Możdżonka było już tylko 12:11 dla Resovii. Niestety, na więcej naszych graczy nie było stać. Kilka doskonałych zagrań znów dało rzeszowianom czteropunktową przewagę.

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:21, 25:15)

Asseco Resovia: Tichacek, Lotman, Kosok, Grozer, Achrem, Nowakowski, Ignaczak (libero) oraz Gontariu, Bojić. Trener: Andrzej Kowal.

PGE Skra: Falasca, Winiarski, Kłos, Wlazły, Kurek, Pliński, Zatorski (libero) oraz Woicki, Możdżonek, Bąkiewicz. Trener: Jacek Nawrocki.

W naszej klubowej telewizji SKRA.TV możecie zobaczyć relację z ostatniego meczu finałowego w Rzeszowie.