niedziela, 18 marzec 2012 19:52

PGE Skra druga w Lidze Mistrzów

To był piękny finał pięknego turnieju. Dwie wielkie drużyny po obu stronach siatki nie mogły zawieść tylu tysięcy fanów. Szkoda tylko, że zakończył się porażką PGE Skry 2:3. Choć zwycięstwo było bardzo blisko, o krok...

W pierwszym secie Zenit zdemolował mistrzów Polski, a swoją robotę zaczął już na samym początku. Trudno było być optymistą po pierwszej partii, którą Rosjanie wygrali 25:15. Ale na szczęście w PGE Skrze grają doświadczeni i bardzo mocni siatkarze, którzy - gdy rozpoczynają seta - nie pamietają już o poprzednim. I tak, jak Zenit demolował PGE Skrę, tak w drugiej partii w roli demolującego wystąpiła PGE Skra, a w roli demolowanego - Zenit. 25:16 i ekstaza w Atlas Arenie.

Gdy jednak mistrzowie Polski wygrali kolejnego seta, tym razem 25:22, Atlas Arena odfrunęła z radości. Tym bardziej, że bełchatowski zespół grał - z wyjątkiem pierwszego seta - najlepszy mecz w tym sezonie. W PGE Skrze nie było słabych punktów, a wielcy dzień wcześniej Rosjanie nie wydawali się tak nieosiągalni. Wręcz przeciwnie, to mistrzowie Polski sprawiali lepsze wrażenie. Choć zwłaszcza regularna i mocna zagrywka Zenitu robiła wrażenie.

W czwartym secie mistrzowie Polski mieli piłkę meczową, ale Mariusz Wlazły, najlepszy siatkarz po bełchatowskiej stronie, niestety zepsuł zagrywkę. Piłkę meczową mieliśmy też w tie-breaku, ale tym razem Rosjanie zatrzymali blokiem Bartosza Kurka. A mecz skończył się kontrowersją, bo Michał Winiarski zaatakował po bloku w aut, ale sędziowie tego nie zauważyli. A bloku w systemie challange sprawdzić nie można...

PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań 2:3 (15:25, 25:16, 25:22, 24:26, 15:17)

PGE Skra: Falasca, Winiarski, Możdżonek, Wlazły, Kurek, Pliński, Zatorski (libero) oraz Woicki, Kłos. Trener: Jacek Nawrocki.

Zenit: Vermiglio, Bierieżko, Apalikow, Michajłow, Siwożelez, Wołkow, Obmoczajew (libero), Babiczew (libero) oraz Gutsaljuk, Czeremisin, Priddy. Trener: Władymir Alekno.