środa, 29 luty 2012 15:21

PGE Skra zwycięża w Modenie

PGE Skra zwycięża w Modenie

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali 3:2 Casę Modena w swoim drugim meczu sparingowym we Włoszech. Dzień wcześniej bełchatowianie przegrali 2:3 w Treviso z Sisleyem Belluno.

- Podobnie, jak w meczu w Treviso, wyszliśmy tzw, wyjściową szóstką, a zmiany zaczęły się później - mówi prezes Skry Konrad Piechocki. - I muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny. Widać dużą mobilizację przed tak ważnym turniejem, jakim jest Final Four Ligi Mistrzów.

Prezes bełchatowskiego klubu jest bardzo zadowolony z wyjazdu na dwa sparingi do Włoch. - Potrzebowaliśmy meczów z tak silnymi rywalami. Ten wyjazd na mecze z Sisleyem i Casą był doskonałym pomysłem - dodaje Piechocki. Trenerzy obu drużyn umówili się, że bez względu na wyniki setów rozegrają pięć normalnych partii do 25 punktów.

Co ciekawe, na meczu było 36 kibiców, a wśród nich selekcjoner reprezentacji Polski Andrea Anastasi, który przyglądał się siatkarzom, których zamierza powołać na igrzyska olimpijskie. Z pewnością obecność trenera reprezentacji jeszcze bardziej zmobilizowała naszych siatkarzy.

- Dzisiejszy mecz stał na zdecydowanie wyższym poziomie, niż wczorajszy - powiedział Daniel Pliński, który wystąpił w pierwszych trzech setach.

Zaraz po meczu nasza drużyna wyruszyła autokarem w drogę na lotnisko w Forli, skąd późnym wieczorem odleci do Katowic. W kraju siatkarze PGE Skry mają zameldować się tuż przed północą.

Casa Modena - PGE Skra Bełchatów 2:3 (21:25, 17:25,  25:21, 25:18, 20:25)

Casa: Esko, Anderson, Piscopo, Denis, Kooy, Sala, Mania (libero) oraz Casoli, Bellei, Carletti. Trener: Daniele Bagnoli.

PGE Skra: Falasca, Winiarski, Możdżonek, Wlazły, Kurek, Pliński, Zatorski (libero) oraz Bąkiewicz, Atanasijević, Woicki, Cupković, Kooistra, Kłos, Milczarek (libero). Trener: Jacek Nawrocki.

Poniżej prezentujemy wspólne zdjęcie obu drużyn!

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.