środa, 15 luty 2012 19:38

PGE Skra wygrywa w Bydgoszczy

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pewnie pokonali Delectę w Bydgoszczy 3:0 i bez oglądania się na wyniki innych drużyn utrzymali prowadzenie w tabeli PlusLigi. A już w sobotę mecz, że palce lizać! PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel!

Prawdziwe emocje w Bydgoszczy były tylko w pierwszym secie, którego PGE Skra wygrała dopiero na przewagi, choć wydawało się, że zrobi to wcześniej. Bełchatowianie prowadzili 21:18, ale gospodarze wyrównali, zdobywając trzy punkty z rzędu. Ale gdy Bartosz Kurek dwa razy zablokował Stephane'a Antigę i było 24:22, to już nawet fani Delecty nie spodziewali się pięknej końcówki. Tymczasem Delecta znów wyrównała, a po asie serwisowym Antigi nawet wyszła na prowadzenie i miała piłkę setową. W sumie mistrzowie Polski aż pięć razy musieli bronić piłki setowej, ale ma szczęście robili to skutecznie. A seta zakończył Bartosz Kurek, dwa razy z rzędu blokując Dawida Konarskiego.

Drugi set był bez historii, bo bełchatowianie górowali w nim zdecydowanie od początku do końca i wygrali pewnie do 16. Ale w trzecim secie Delecta znów podjęła walkę i na pierwszej przerwie technicznej prowadziła 8:6. Mistrzowie Polski rozstrzygnęli seta po drugiej przerwie technicznej. Duży w tym udział Miguela Falaski, który raz świetnie kiwnął, a do tego dołożył bardzo mocne i skuteczne zagrywki. A gdy PGE Skra prowadziła kilkoma punktami, Delecta spasowała.

Nagrodę dla gracza meczu otrzymał Bartosz Kurek.

Delecta Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów 0:3 (31:33, 16:25, 17:25)

Delecta: Masny, Antiga, Wrona, Konarski, Wika, Cerven, Dębiec (libero) oraz Gradowski, Lipiński, Siltala, Jurkiewicz. Trener: Piotr Makowski.

PGE Skra: Falasca, Winiarski, Kłos, Wlazły, Kurek, Pliński, Zatorski (libero) oraz Bąkiewicz, Woicki, Możdżonek, Atanasijević. Trener: Jacek Nawrocki.

Poniżej już możecie obejrzeć zdjęcia z dzisiejszego meczu.