Trener Gogol: Koronawirus postawił nam nowe wyzwania

środa, 15 lipiec 2020 10:24 Opublikowane w Aktualności

– Ściągnięcie Milada Ebadipoura z Iranu w dobie pandemii koronawirusa było bardzo trudnym przedsięwzięciem. Teraz pracujemy nad przyjazdem do Polski naszych Amerykanów, ale wszystko jest już na ostatniej prostej – mówi trener PGE Skry Bełchatów Michał Mieszko Gogol. Bełchatowscy siatkarze przygotowują się już do nowego sezonu.

– Za nami dwa tygodnie pracy ściśle fizycznej, troszeczkę spokojnej, jeśli chodzi o skakanie. Ale było sporo ruchu, sporo dotykania piłek. Widać po chłopakach, że są bardzo spragnieni siatkówki, a po drugie, że trening techniczny jest bardzo ważny, bo od dawna nie grali w siatkówkę i widać po niektórych, że są rozregulowani – dodaje Gogol.

W trakcie pandemii koronawirusa, która zatrzymała cały świat i wprowadziła wiele ograniczeń – choćby w podróżowaniu – kluby muszą mierzyć się z nieznanymi do tej pory problemami. W PGE Skrze takim był m.in. powrót z Iranu Milada Ebadipoura.

– Były z tym duże kłopoty, a w cały proces zaangażowanych było wielu pracowników klubu, którzy poświęcili wiele wysiłku, by Milad mógł wrócić. Na pewno dla niego było bardzo ważne to, że mógł spędzić dwa miesiące z rodziną, bo nie miał takiego czasu od kilku lat. Na pewno odżył mentalnie i przyjechał uśmiechnięty. Potrzebuje trochę czasu, by wrócić do formy fizycznej, ale mamy ten czas – mówi trener PGE Skry Bełchatów.

Teraz bełchatowski klub organizuje przylot do Polski dwóch amerykańskich siatkarzy – Tylora Sandera i Jenningsa Franciskovica. – Wszystko jest na ostatniej prostej i w przeciągu maksymalnie dziesięciu dni powinni być z nami – dodaje Gogol.

Za bełchatowskimi siatkarzami już dwa tygodnie okresu adaptacyjnego. Oczywiście nie wzięło w nim udziału kilku graczy – Ebadopiur jest od niedawna, Sander i Franciskovic jeszcze nie przylecieli, Grzegorz Łomacz, Karol Kłos i Norbert Huber są na zgrupowaniu reprezentacji Polski, a Mateusz Bieniek przechodzi rehabilitację po zabiegu kolana.

– Od 3 sierpnia w klubie będziemy już w komplecie, również z Mateuszem, którego rehabilitacja przebiega bardzo dobrze. Dziś wygląda, że od 3 sierpnia powinniśmy mieć sześć tygodni przygotowań z czternastoma zdrowymi i gotowymi do wszelkich wyzwań zawodnikami – mówi trener Gogol.

Nowy atakujący w PGE Skrze Bełchatów

poniedziałek, 13 lipiec 2020 14:17 Opublikowane w Aktualności
To może być znakomita inwestycja na lata. PGE Skra Bełchatów podpisała pięcioletni kontrakt z Przemysławem Kupką. To 19-letni atakujący, który jest ogromną nadzieją polskiej siatkówki.


19-latek o znakomitych warunkach fizycznych (202 cm wzrostu, 351 cm zasięgu w ataku) był uczniem spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i to z zespołem SMS PZPS występował w minionym sezonie w Krispol 1. Lidze. Trzeba przyznać, że jego dorobek jest imponujący. W 24 meczach zdobył aż 336 punktów, co daje średnio 14 punktów na mecz. Był jedną z najbardziej istotnych postaci w zespole i nic dziwnego, że taki talent szybko znalazł się w kręgach zainteresowania wielu klubów.

– Budując zespół patrzymy również pod kątem dalszej przyszłości. W związku z tym bardzo się cieszę, że w tym okienku transferowym dokonaliśmy takiego ruchu. Obserwowaliśmy poczynania Przemka Kupki i to jeden z najbardziej obiecujących atakujących młodego pokolenia, a mam nadzieję, że w przyszłości też reprezentant seniorskiej kadry. Będziemy bacznie przyglądać się jego karierze i myślę, że będzie szedł podobną ścieżką, jak kilku innych młodych zawodników, którzy trafili do PGE Skry i w konsekwencji zasililiszeregi pierwszej drużyny – mówi Konrad Piechocki, prezes zarządu KPS Skra Bełchatów S.A.

Ostatnio Kupka zajął również czwarte miejsce w mistrzostwach Polski juniorów, a występował w drużynie ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa. Mimo braku medalu, został wybrany najlepszym atakującym turnieju w Dębicy. Warto też dodać, że siatkarz ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

– PGE Skra Bełchatów jest klubem z wieloletnią siatkarską tradycją. To marka i absolutna czołówka w PlusLidze i na świecie. Cieszę się, że mogę wiązać się kontraktem z tym klubem – mówi nowy gracz PGE Skry, za którym już pierwszy trening w bełchatowskiej drużynie. – Zostałem bardzo fajnie przyjęty, tak przez sztab, jak i przez chłopaków.

Kupka podpisał z PGE Skrą aż pięcioletni kontrakt, ale przyszły sezon spędzi na wypożyczeniu w pierwszoligowym KPS Siedlce, choć najbliższe dni spędzi na treningach w Bełchatowie. Przypomnijmy, że w klubie z Siedlec występowali już Mikołaj Sawicki i Sebastian Adamczyk, którzy teraz zostali włączeni do pierwszego zespołu bełchatowskiej drużyny.

Kiedy i z kim PGE Skra zagra w plażowym Grand Prix PLS?

czwartek, 09 lipiec 2020 08:18 Opublikowane w Aktualności

Znamy już dokładny terminarz Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, czyli turnieju plażowego, w którym udział wezmą zespoły z PlusLigi oraz jej zaplecza. Kiedy i z kim zagra PGE Skra Bełchatów?

Juniorzy EKS Skra ósmym zespołem w Polsce

niedziela, 05 lipiec 2020 09:15 Opublikowane w Aktualności

Siatkarze EKS Skra zakończyli swój udział w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów. Ostatecznie bełchatowianie uplasowali się na ósmym miejscu.

Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego PGE Skra Bełchatów pragnie złożyć wszystkim przedstawicielom mediów najlepsze życzenia!

Wstępny terminarz PlusLigi w sezonie 2020/2021

czwartek, 02 lipiec 2020 10:46 Opublikowane w Aktualności

Znamy wstępny terminarz PlusLigi na sezon 2020/2021. Gdzie, kiedy i z kim PGE Skra rozegra pierwszy mecz po przerwie?

W poniedziałek PGE Skra rozpoczęła pierwsze treningi przed zbliżającym się sezonem PlusLigi, a reprezentacja Polski spotkała się w Spale na kolejnym zgrupowaniu. W kadrze nie zabrakło też zawodników PGE Skry.

Mateusz Hes: Do Dębicy jedziemy po mistrzostwo

środa, 01 lipiec 2020 08:33 Opublikowane w Aktualności

W środę siatkarze juniorów EKS Skra Bełchatów rozpoczną walkę w turnieju finałowym mistrzostw Polski. - Na tym etapie nie ma już słabych zespołów - podkreśla Mateusz Hes, trener naszego zespołu.

Samochodem z Serbii na treningi PGE Skry

wtorek, 30 czerwiec 2020 15:06 Opublikowane w Aktualności

Nie jest tajemnicą, że podczas pandemii znacznie utrudnione jest podróżowanie. Na szczęście Serbowie występujący w PGE Skrze Bełchatów dali sobie radę i do Bełchatowa dojechali... samochodem!

Bartosz Filipiak: Z zakwasami problemu nie będzie

wtorek, 30 czerwiec 2020 08:04 Opublikowane w Aktualności

Bartosz Filipiak ma już za sobą pierwszy trening w drużynie PGE Skry. Nowy atakujący bełchatowskiej drużyny podkreśla, że jest pozytywnie nastawiony do dalszej części przygotowań.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.