Kłos Karol
6 Kłos Karol
Środkowy
Data urodzenia
08 sie 1989
Dołączył do klubu
2010
Narodowość
Polska
Data urodzenia
08 sie 1989
Dołączył do klubu
2010
Sezonów w klubie

12

Wzrost 201 cm
Waga 83 kg
Zasięg w bloku 326 cm
Zasięg w ataku 357 cm
Kłos jest wychowankiem KS Metro Warszawa, a swój pierwszy kontrakt podpisał z PGE Skrą w 2008 roku.
 

Od razu został jednak wypożyczony do AZS Politechnika Warszawska, gdzie spędził dwa lata. Przed sezonem 2010/2011 dołączył już do zespołu PGE Skry i do tej pory dumnie reprezentuje jej barwy.

Kłos wszystkie klubowe trofea zdobywał właśnie z PGE Skrą. Na swoim koncie ma aż siedem medali mistrzostw Polski, w tym trzy złote. Do tego dołożył trzy krajowe Puchary oraz cztery Superpuchary. Środkowy wspólnie z kolegami z PGE Skry bardzo dobrze radził sobie również na arenie międzynarodowej. W Klubowych Mistrzostwach Świata wywalczył srebrny i brązowy medal, podobnie zresztą jak w Lidze Mistrzów.

Nie można zapominać też o bogatej karierze reprezentacyjnej naszego środkowego. Kłos to mistrz świata z 2014 roku oraz dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Europy. Na swoim koncie ma także srebrny i brązowy krążek Pucharu Świata oraz Ligi Narodów. Do jego sukcesów można także dopisać srebrny medal Uniwersjady.

Kłos od lat udowadnia, że jest bardzo wartościowym siatkarzem i ważną postacią w drużynie. Sam w Bełchatowie czuje się bardzo dobrze, dlatego postanowił zostać w PGE Skrze i przedłużył swoją umowę.

Osiągnięcia w PGE Skrze
3
Mistrzostwo Polski
3
Puchar Polski
4
Superpuchar Polski
1
Srebro Ligi Mistrzów
1
Brąz Ligi Mistrzów
1
Srebro Klubowych Mistrzostw Świata
1
Brąz Klubowych Mistrzostw Świata

Poprzednie kluby
Klub Sezon Pozycja Kraj
AZS Politechnika Warszawska 2008-2010 Środkowy Polska