Banks Joel
Banks Joel
Pierwszy Trener
Data urodzenia
03 kwi 1975
Dołączył do klubu
2022
Narodowość
Zjednoczone Królestwo
Data urodzenia
03 kwi 1975
Dołączył do klubu
2022
Sezonów w klubie

1

Joel Banks pochodzi z Portsmouth. Jest byłym siatkarzem - grał na pozycji rozgrywającego i w 1998 r. zdobył z zespołem Malory Eagles mistrzostwo Anglii. Później wyjechał do Belgii, gdzie spędził kilka lat w zespołach Sparvoc Lanaken, Flamingo Maldegem oraz Eisden Maasmechelen.

Po zakończeniu kariery sportowej rozpoczął pracę jako trener drużyn holenderskich. Najpierw w roli asystenta pracował z zespołem Martinus Amstelveen, później - już jako pierwszy szkoleniowiec - z klubem Langhenkel Volley Doetinchem, z którym zdobył wicemistrzostwo i mistrzostwo kraju. W latach 2007-2012 był asystentem trenera w kadrze Wielkiej Brytanii, której celem było zaprezentowanie się przed własną publicznością podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r.

Kolejne lata pracy trenerskiej spędził w Belgii. Prowadził zespół Topsportschool Vilvoorde, był pierwszym szkoleniowcem tamtejszych reprezentacji juniorów i kaderów. W 2016 r. zaczął pracę jako asystent trenera w Noliko Maaseik - jednym z najbardziej utytułowanych klubów siatkarskich w Belgii. Rok później był już pierwszym szkoleniowcem Noliko, z którym wywalczył dwa mistrzostwa i jedno wicemistrzostwo kraju, a także regularnie występował w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Od 2019 r. pracuje również jako selekcjoner reprezentacji Finlandii.