Author: PGE Skra

Znamy rywali Polaków podczas igrzysk w Tokio 2020

Międzynarodowa Federacja Siatkówki FIVB podała składy grup podczas fazy grupowej turnieju olimpijskiego w Tokio. Z kim zagra Polska?

W zawodach w Japonii zagra 12 drużyn, które musiały się zakwalifikować do igrzysk. Polska wywalczyła przepustkę już w sierpniu podczas turnieju w Gdańsku. Dzięki temu w styczniu nasi zawodnicy mieli już spokojne głowy i mogli skupić się na przygotowaniach do rozgrywek klubowych.

Teraz potwierdzono już skład grup właściwego turnieju w Tokio. Polacy zagrają w grupie A, a ich rywalami będą reprezentacje Japonii, Włoch, Kanady, Iranu i Wenezueli. W drugiej grupie zmierzą się Brazylia, Stany Zjednoczone, Rosja, Argentyna, Francja i Tunezja.

Wydawałoby się, że jest to dobra grupa dla biało-czerwonych, ale trzeba liczyć się z faktem, że już w ćwierćfinale (awans uzyskają po cztery najlepsze drużyny) Polacy mogą zmierzyć się z bardzo silnym rywalem. Zwycięzcy grup zmierzą się w tej fazie turnieju z drużynami z czwartych miejsc z drugiej grupy (A1–B4, B1–A4), a pary pomiędzy drużynami z miejsc drugich i trzecich zostaną ustalone w drodze losowania.

Przypomnijmy, że w minionym sezonie reprezentacyjnym PGE Skra miała aż ośmiu reprezentantów w kadrze. Oprócz siatkarzy, czyli Grzegorza Łomacza, Jakuba Kochanowskiego, Karola Kłosa, Norberta Hubera i Artura Szalpuka, w sztabie byli trener Michał Mieszko Gogol (asystent Vitala Heynena), Tomasz Pieczko (fizjoterapeuta) i Robert Kaźmierczak (statystyk).

Turniej olimpijski zostanie rozegrany w dniach 25 lipca - 8 sierpnia 2020.

fot. FIVB