Author: PGE Skra

Zapisz się na kurs i poznaj tajniki przygotowania motorycznego w PGE Skrze Bełchatów!

Maciej Michalik, trener przygotowania motorycznego PGE Skry Bełchatów, zaprasza na kurs, podczas którego zdradzi tajniki treningu przygotowania fizycznego w siatkówce, które stosowane są również w naszym klubie.

Maciej Michalik to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i wieloletni szkoleniowiec z tematyki fitness oraz szeroko pojętego przygotowania fizycznego. Jest trenerem przygotowania motorycznego z uprawnieniami NCSC (National Certificate in Strength & Conditioning). Wiele lat kształcenia pozwoliło mu na zbudowanie potężnego fundamentu, jakim jest profesjonalizm oraz budowanie relacji międzyludzkich. Pracował również jako trener personalny, instruktor przyszłych trenerów indywidualnych czy jako trener przygotowania motorycznego - dziś PGE Skry Bełchatów, a wcześniej m.in. Espadonu i Stoczni Szczecin.

Michalik chce również podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą w kontekście przygotowania motorycznego w siatkówce, dlatego organizuje specjalny kurs, podczas którego opowie o wielu ważnych aspektach w kontekście tej dyscypliny. Szkolenie skierowane jest dla osób, które chcą:

- poszerzyć swój warsztat ćwiczeń prewencji urazowości oraz nabyć umiejętności dokładnego doboru tych ćwiczeń dla każdego zawodnika indywidualnie
- nauczyć się, jak dokładnie wykrywać oraz diagnozować słabe ogniwa przygotowania swoich podopiecznych
- dokładnie wiedzieć w jaki sposób wybrać ćwiczenia które będą najlepsze dla konkretnego zawodnika, bez ryzyka kontuzji
- dowiedzieć się jak kształtować siłę, zwinność, oraz wytrzymałość
- zgłębić tajniki mechanizmu periodyzacji treningu wykorzystywanego w siatkówce

- To połączenie zajęć teoretycznych z praktyką, gdzie koncepcja kompleksowego rozwijania sportowca oparta jest na wieloletnim doświadczeniu autora jak i wykorzystaniu sprawdzonych metod zaczerpniętych z takich systemów treningowych jak pilates, ballistic bands mobility stretch (sposoby mobilizacji naszego ciała przy użyciu taśm Power Bands), koncepcja periodyzacji treningowej wg Tudora Bompy oraz wielu innych koncepcji treningowych. Tematyka szkolenia obejmuje zarówno indywidualne podejście do zawodnika w kontekście przygotowania motorycznego jak i również uniwersalne założenia w długofalowym programowaniu treningowym - opowiada Maciej Michalik, który jest nie tylko autorem kursu, ale również wszystkich dostępnych materiałów. On również osobiście będzie dbał o przebieg szkolenia.

Kurs odbędzie się w dniach 20-21 czerwca w siłowni bełchatowskiej hali Energia (ul. Dąbrowskiego 11). Więcej informacji można znaleźć w specjalnym wydarzeniu na Facebooku lub bezpośredniego u naszego trenera pod nr. tel. 601-741-007 lub adresem mailowym kontakt.m.michalik@gmail.com.