Author: PGE Skra

Wielkie granie w Bełchatowie. W sierpniu “Jubileuszowy turniej PGE Skry Bełchatów”!

To doskonała informacja dla siatkarskich kibiców z całej Polski. Pod koniec sierpnia zorganizujemy “Jubileuszowy turniej PGE Skry Bełchatów”, który będzie jednym z punktów obchodów 90-lecia klubu, a jednocześnie doskonałym przetarciem przed zbliżającym się sezonem PlusLigi.

Rok 2020 jest wyjątkowy dla naszego klubu, który obchodzi 90 lat istnienia. Od dłuższego czasu w mediach społecznościowych PGE Skry wspominamy dawne sukcesy oraz ciekawostki z historii Skry Bełchatów. Nadszedł czas na kolejną niespodziankę dla kibiców.

Obchody jubileuszu klubu zostały zmienione przez pandemię, ale PGE Skra robi wszystko, by jak najlepiej uczcić ten wyjątkowy moment. Dlatego w dniach 21-22 sierpnia w hali Energia odbędzie się “Jubileuszowy turniej PGE Skry Bełchatów”, w którym udział wezmą silne ekipy z Ligi Mistrzów Świata: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel oraz Aluron CMC Zawiercie. Będzie to doskonała okazja, by obejrzeć zespoły w najsilniejszych składach - ze względu na zakończony już okres reprezentacyjny. Zapowiada się wiele siatkarskich emocji na najwyższym poziomie!

- Sięgając pamięcią, przez wiele lat graliśmy w Bełchatowie Turniej o Puchar Prezesa Elektrowni, jednak dziś już go nie ma. Teraz chcemy wrócić historycznie do tych zdarzeń, tym bardziej, że obchodzimy 90-lecie klubu. Nasze działa obchodów tej uroczystości trochę zatrzymała pandemia, więc to doskonała okazja, by uświetnić nasz jubileusz. Turniej jest też ważny ze względu szkoleniowego, bo zaproszenie przyjęły drużyny, które są gwarantem wysokiego poziomu sportowego i to blisko rozpoczęcia rozgrywek - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Co więcej, PGE Skra pracuje nad tym, by kibice mogli obejrzeć turniej w hali Energia na żywo. Ze względu na obecną sytuację nie jest to proste, jednak klub robi wszystko, by fani zasiedli na trybunach. - Mam nadzieję, że przepisy i obostrzenia pozwolą, by w pewnym wymiarze po raz pierwszy w tym sezonie w Bełchatowie zobaczyć siatkarzy na boisku. Dodatkowo, będzie to okazja do prezentacji nowej drużyny na sezon 2020/2021 - dodaje Piechocki.

Warto również dodać, że transmisję na żywo z turnieju przeprowadzi telewizja Polsat Sport. O decyzji w sprawie obecności kibiców na trybunach klub będzie informował i wtedy rozpocznie ewentualną sprzedaż biletów.

Terminarz Jubileuszowego turnieju PGE Skry Bełchatów:

21 sierpnia (piątek):
PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel (godz.15)
Aluron CMC Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (godz. 17.30)

22 sierpnia (sobota):
- mecz o trzecie miejsce (godz. 10)
- finał (godz. 12.30)

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.