Author: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Trzech zawodników PGE Skry w szerokiej kadrze na MŚ

Mateusz Bieniek, Grzegorz Łomacz i Karol Kłos znaleźli się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa świata, które odbędą się w dniach 26 sierpnia - 11 września.

22 lipca upływa termin przesyłania przez poszczególne federacje formularzy z szerokimi składami ich reprezentacji na tegoroczne mistrzostwa świata siatkarzy, które odbędą się w dniach 26 sierpnia - 11 września. Zgodnie z decyzją trenera reprezentacji Polski Nikoli Grbicia, w szerokiej kadrze biało-czerwonych znalazło się 22 zawodników, w tym trzech z PGE Skry Bełchatów: Mateusz Bieniek, Karol Kłos i Grzegorz Łomacz.

Szeroka kadra reprezentacji Polski na mistrzostwa świata:

Bartłomiej Lipiński, Maciej Muzaj, Jakub Popiwczak, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Wilfredo Leon, Bartosz Bednorz, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Kamil Semeniuk, Paweł Zatorski, Bartosz Kwolek, Marcin Janusz, Mateusz Bieniek, Tomasz Fornal, Karol Urbanowicz, Karol Butryn, Kamil Szymura, Mateusz Poręba, Jan Firlej

Obecnie kadra - z trzema zawodnikami z PGE Skry - przebywa w Bolonii, gdzie odbywa się turniej Final 8 tegorocznej Ligi Narodów. W czwartkowy wieczór Polacy w ćwierćfinale po bardzo zaciętym spotkaniu pokonali 3:2 Iran. W pierwszej szóstce na boisku pojawił się Mateusz Bieniek (9 punktów), a w kolejnych partiach jako zmiennicy swoje szanse dostali Karol Kłos (6 punktów) i Grzegorz Łomacz.

W sobotnim półfinale Ligi Narodów 2022 rywalem biało-czerwonych będą Amerykanie. Początek meczu o godz. 18:00.

Fot. FIVB