Author: PGE Skra

Trener Michał Mieszko Gogol przedłużył umowę z PGE Skrą!

To pierwsza dobra wiadomość transferowa w PGE Skrze po zakończeniu sezonu PlusLigi. Trener Michał Mieszko Gogol przedłużył swoją umowę o kolejny rok.

Gogol został szkoleniowcem PGE Skry przed sezonem 2019/2020. Pod jego wodzą drużyna zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu. - Jako drużyna jesteśmy rozczarowani, że nie dano nam walczyć w ostatecznej części sezonu, bo przez te wszystkie miesiące przygotowywaliśmy się do tych najważniejszych spotkań, czyli play-offów i finału Pucharu Polski - mówił Gogol, któremu marzył się tytuł mistrzowski oraz zdobycie krajowego Pucharu.

Wizja prowadzenia zespołu przez Gogola okazała się trafna. Dlatego zarząd klubu wspólnie ze szkoleniowcem patrzą w przyszłość zdecydowali się przedłużyć trwający jeszcze przez rok kontrakt o kolejny sezon.

- Rozmowy prowadziliśmy już w trakcie trwania rundy zasadniczej. Zgadzamy się wspólnie co do drogi, jaką chcemy iść razem. Stąd nasza decyzja o przedłużeniu kontraktu. Chcemy budować stabilność i wizję wspólnej pracy nie tylko przez pryzmat jednego roku. Dlatego łącznie trener będzie z nami pracował przez kolejne dwa lata - powiedział Konrad Piechocki, prezes zarządu KPS Skra Bełchatów S.A.

- Bardzo się cieszę, że przedłużyliśmy umowę. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i dziękuję za zaufanie. PGE Skra to ogromna marka i cieszę się, że klub jest zadowolony ze współpracy w poprzednim sezonie. Jestem dumny, że PGE Skra stawia na Polaków, na cały polski sztab. Jesteśmy tak naprawdę jedną z nielicznych drużyn z czołówki, która ma w sztabie tylko Polaków. Ja czuję się w Bełchatowie bardzo dobrze. Klub jest fantastycznie zorganizowany i możemy się skupić tylko na tym, by jak najlepiej grać w siatkówkę. Po poprzednim sezonie mamy jednak poczucie niedokończonej pracy i jest to bodziec do kolejnych wyzwań. Wierzę, że wspólnie będziemy sięgać po same sukcesy - powiedział Gogol.

Gogol już ma wstępnie przygotowany plan przygotowań do sezonu PlusLigi 2020/2021 i w momencie, gdy będzie to możliwe, drużyna rozpocznie treningi w hali Energia.