Author: materiały partnera, fot. PGE Skra Bełchatów

TOP 5 suplementów, które stosują siatkarze PGE Skry Bełchatów

Tylko w styczniu nasi siatkarze rozegrają osiem spotkań. Gdy terminarz jest mniej napięty, trenują nawet dwa razy dziennie. Wszystko po to, aby utrzymywać stabilną, wysoką formę i bić się o tytuły mistrzowskie. Taki tryb życia wymaga od nich dodatkowej suplementacji.

Jak wygląda suplementacja siatkarzy? Co znajduje się w ich bidonach podczas meczów? Czy sportowcy mogą jeść słodycze? Zebraliśmy pięć najważniejszych suplementów, które regularnie stosują siatkarze PGE Skry Bełchatów i odpowiadamy na te pytania!


Odżywka białkowa
Niezależnie od tego, na jakim etapie sezonu jesteśmy, zawodnicy zawsze suplementują białko. To podstawowy budulec mięśni, który przyspiesza regenerację po treningu czy meczu. Oczywiście zawsze można dostarczyć organizmowi białko tylko z żywności, ale Whey Protein Complex jest szczególnie wygodny na przykład na wyjazdach czy w podróży. Najczęściej zamawiamy o smaku waniliowym, bo cieszy się największą popularnością wśród naszych zawodników.


Węglowodany
Zastanawialiście się kiedyś, co znajduje się w bidonach, z których zawodnicy piją w trakcie meczów? Mecz siatkarski to wysiłek, który może trwać nawet ponad 3 godziny. W tym czasie zawodnicy muszą dostarczać organizmowi energii, żeby być w stanie wykonać skok do ataku czy bloku. Dlatego do bidonów przygotowujemy im Carbonizer. To mieszanka węglowodanów, wzbogacona magnezem oraz witaminą B6. Taki napój jest nie tylko źródłem energii, ale także wspiera funkcjonowanie mięśni i przyczynia się do redukcji uczucia zmęczenia. 


Przekąski bez cukru
Siatkarz też człowiek, na słodkie czasami ma ochotę. Wszyscy nasi zawodnicy mają jednak świadomość, jak odpowiednia dieta przekłada się na ich formę i dyspozycję. Dlatego zawsze mamy dla nich w zanadrzu słodycze bez cukru. Najczęściej sięgają po Olimp Protein Snack o smaku słonego karmelu i podwójnej czekolady. Takie przekąski, oprócz braku cukru mają jeszcze jedną ważną zaletę – zawierają dużo białka, więc sycą na dłużej. Dla nas to istotne szczególnie w trakcie długich godzin spędzonych w klubowym autokarze.


Kapsułki i shoty z magnezem 
Nasi zawodnicy korzystają z dwóch form magnezu: shotów oraz kapsułek. W codziennej suplementacji częściej sięgają po kapsułki, natomiast jeśli zależy nam, na szybkim uzupełnieniu magnezu, zalecamy im Chela-Mag B6® Forte Shot. Suplementacja magnezu jest dla sportowców bardzo istotna. Nie chodzi tylko o zapobieganie występowaniu skurczów, ale także o wytrzymałość mięśniową, która spada, gdy w organizmie jest zbyt mało magnezu.

Witaminy 
Intensywne treningi i mecze zwiększają zapotrzebowanie na różne witaminy i minerały. To dla zawodników wyzwanie, bo nie zawsze jest łatwo pokryć je odpowiednią dietą. Szczególnie, spędzając tyle czasu w hotelowych stołówkach czy autokarze. Dlatego przez cały sezon w codziennej suplementacji stosują Vita-Min Multiple Sport. To kompleks witaminowo – mineralny o zwiększonych, dostosowanych do potrzeb osób trenujących amatorsko i wyczynowo, dawkach.

Na sportową formę składa się wiele czynników. Nad dyspozycją siatkarzy czuwa cały nasz sztab. Tym bardziej cieszymy się, że możemy liczyć na wsparcie naszego partnera: Olimp Sport Nutrition.