Author: PGE Skra

Taylor Sander: Wciąż się rehabilituję

Oprócz reprezentacji Polski, w turnieju Ligi Narodów zagrają kadry Iranu, Serbii i Stanów Zjednoczonych, w których również nie zabraknie siatkarzy PGE Skry. Niestety na boisku wciąż nie zobaczymy Taylora Sandera.

- Wciąż nie jestem gotowy do grania. Próbuję wyleczyć kontuzję, której doznałem podczas końcówki sezonu PlusLigi z PGE Skrą - rozkłada ręce Sander. - Oczywiście, że jestem głodny gry. Wszyscy wiedzą, jak zmagałem się z różnymi kontuzjami przez ostatnie dwa lata. Niestety przydarzyła mi się ta pechowa w Polsce, a nigdy nie lubię opuszczać treningów czy meczów.

Gdy reprezentacja Stanów Zjednoczonych przygotowywała się do turnieju Ligi Narodów siatkarsko, Sander trenował indywidualnie. - Przygotowania przeszły dobrze, ale nie pracowałem z drużyną. Jestem bardziej skupiony na mojej terapii i siłowni, ale świetnie było zobaczyć chłopaków, jak budują formę - mówi Amerykanin.

Reprezentacja USA z pewnością będzie chciała wywalczyć medal igrzysk olimpijskich w Tokio, co jest priorytetem, ale… - Najpierw mamy Ligę Narodów - zaznacza Sander. - Dla nas ważne jest, by stać się lepszym zespołem przed igrzyskami oraz wyłonić dwunastu z 19 siatkarzy, którzy są teraz w kadrze. Najbliższe mecze będą miały na to ogromny wpływ.

Czy reprezentacja Polski będzie groźnym rywalem w Rimini? - Polska jest zawsze trudnym przeciwnikiem. Ale nie jestem do końca pewny, co możecie wywalczyć. Poczekajmy i zobaczymy - ucina Sander. - Na pewno fajnie było zobaczyć chłopaków z PGE Skry. Mieliśmy chwilę, żeby posiedzieć i pogadać.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

fot. FIVB