Author: PGE Skra

Sponsorzy PGE Skry solidarni w walce z pandemią

Świat zmaga się z pandemią koronawirusa i codziennie musi stawić mu czoła. Z pomocą wychodzą również sponsorzy PGE Skry, którzy nie tylko wzmacniają ludzką świadomość, ale także wspierają różne podmioty w sposób materialny.

Ogromne serce pokazała przede wszystkim Polska Grupa Energetyczna, czyli sponsor strategiczny PGE Skry, która przekazała aż 5 mln złotych na walkę z pandemią. Dodatkowo, wolontariusze PGE zaopiekowali się emerytami, pięćdziesięciu pracowników zostało wydelegowanych do wsparcia obsługi infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia, która jest teraz bardzo oblegana. - Jednocześnie koncentrujemy działania na bezpieczeństwie naszych Pracowników, co jest gwarancją stabilnych i niezakłóconych dostaw energii elektrycznej i ciepła do polskich domów, szpitali, instytucji i firm - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes PGE.

Polska Grupa Energetyczna na każdym kroku przypomina również podstawowe zasady bytu w aktualnej sytuacji. Nawiązując do skrótu nazwy firmy ważne są trzy postulaty: Pozostań w domu, Gotuj z rodziną, Energetycznie myj ręce.

Bardzo szlachetną inicjatywą wykazała się także firma Pako Lorente. Sponsor PGE Skry, który na co dzień zajmuje się modą męską, postanowił rozpocząć produkcję maseczek ochronnych wykonanych z certyfikowanej tkaniny OEKO-TEX, które zostaną przekazane szpitalom w Łodzi i Poznaniu. Co ciekawe, już w weekend pierwsze tysiąc sztuk zostało przewiezione do pierwszego z tych miast i przekazane lekarzom. A nie trzeba przypominać, że akurat ten sprzęt medyczny w tej chwili jest bardzo ważny...

Cały świat jest również pełny podziwu dla kurierów, którzy mimo trudnej sytuacji i trudnego do uniknięcia kontaktu z wieloma osobami, wciąż pracują. Dlatego składamy wielkie podziękowania dla pracowników DPD Polska, bo dzięki nim paczki wciąż docierają na czas. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z usług naszego partnera logistycznego - szczególnie teraz, gdy zostajemy w domu dla bezpieczeństwa swojego i innych.

Jeśli jednak musimy wyjść z domu, przykładowo po zakupy, pamiętajmy o tym, by skorzystać z karty płatniczej, a nie gotówki. PGE Skra propaguje tę akcję wspólnie z SGB-Bank, który po mistrzowskim sezonie wprowadził tzw. "Mistrzowską Kartę" z logo PGE Skry.

PGE Skra również apeluje, by zostać w domu! Zapraszamy na nasze kanały społecznościowe, na których przygotowaliśmy szereg atrakcji i zajęć dla kibiców!