Author: PGE Skra

Siatkarze PGE Skry zakończyli występy w igrzyskach olimpijskich

Na ćwierćfinale reprezentacja Polski zakończyła swoje występy w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Lepsza od biało-czerwonych okazała się kadra Francji, która wygrała po tie-breaku.

Mecz z Francuzami był bardzo emocjonujący. Polacy wygrali pierwszego seta 25:21, jednak w kolejnym musieli uznać wyższość przeciwników (22:25). Biało-czerwoni wyszli na prowadzenie po trzeciej partii (25:21), a w czwartej mieli już kilka punktów przewagi i to mogło dawać nadzieje na końcowy sukces. Niestety Francuzi zaczęli prezentować lepszą siatkówkę i doprowadzili do tie-breaka (21:25), w którym już dominowali. Ostatecznie Polacy przegrali 9:15, a całe spotkanie 2:3, a taki wynik eliminuje ich z turnieju olimpijskiego.

W meczu przeciwko Francji wystąpił Mateusz Bieniek, środkowy PGE Skry. Siatkarz zdobył dziewięć punktów przy 50-procentowej skuteczności w ataku. Zanotował również dwa bloki i jedną punktową zagrywkę. Grzegorz Łomacz, rozgrywający PGE Skry, jako jedyny siatkarz reprezentacji nie wystąpił w tym spotkaniu.

Przypomnijmy, że oprócz naszych siatkarzy, w reprezentacji Polski znaleźli się trener Michał Mieszko Gogol (asystent selekcjonera), fizjoterapeuta Tomasz Pieczko i statystyk Robert Kaźmierczak.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.