Author: Maciej Nowocień

Siatkarze PGE Skry walczą o medale. W Europie i Azji!

Trwają mistrzostwa Europy w siatkówce, ale o medale na swoim kontynencie walczą również siatkarze z Iranu, w tym Milad Ebadipour. I, podobnie, jak Polska i Serbia, awansowali do kolejnej fazy turnieju!

Kibicom w Polsce nie trzeba przypominać, że we wtorek biało-czerwoni (w składzie Mateusz Bieniek i Grzegorz Łomacz oraz fizjoterapeuta Tomasz Pieczko i statystyk Robert Kaźmierczak) rozegrają bardzo ważny mecz z Rosją, a jego stawką będzie półfinał mistrzostw Europy. W podobnej sytuacji są Serbowie z Aleksandarem Atanasijeviciem i trenerem Slobodanem Kovacem. Oni z kolei o “czwórkę” zagrają w ERGO Arenie z Holandią.

Warto wspomnieć, że w przypadku zwycięstwa Polacy zagrają w półfinale z wygranym spotkania Czechy - Słowenia. Na Serbów będzie natomiast czekał triumfator z meczu Włochy - Niemcy.

O mistrzostwo swojego kontynentu gra też Milad Ebadipour. Reprezentacja Iranu na razie radzi sobie doskonale i po trzech zwycięstwach w grupie awansowała do kolejnej rundy. Persowie nie stracili jeszcze seta, a pokonali Hong Kong, Tajlandię i Pakistan. Teraz czekają na rywali w kolejnej grupie.

Wszystkim naszym siatkarzom życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że do Bełchatowa wrócą bez kontuzji i… z medalami!

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

fot. CEV, AVC