Author: Maciej Nowocień

Siatkarze PGE Skry już w komplecie trenują z reprezentacją Polski w Spale

Koniec sezonu ligowego dla niektórych zawodników nie oznacza dłuższej przerwy od siatkówki. W Spale rozpoczęło się już zgrupowanie reprezentacji Polski, która w tym sezonie będzie walczyła w ważnych imprezach. Do biało-czerwonej drużyny dołączyli także siatkarze PGE Skry Bełchatów.

Przypomnijmy, że do kadry powołani zostali środkowi Karol Kłos i Mateusz Bieniek oraz rozgrywający Grzegorz Łomacz. Ponadto w sztabie szkoleniowym kadry znalazł się Tomasz Pieczko, fizjoterapeuta PGE Skry. Cała czwórka będzie miała okazję bronić biało-czerwonych barw przez cały sezon reprezentacyjny.

Jako pierwszy na zgrupowanie w Spale dołączył Pieczko, który rozpoczął pracę z reprezentantami. Nieco dłuższe wakacje mieli Kłos i Łomacz, ale również dołączyli już do swoich kadrowych kolegów. Od środy z reprezentacją Polski trenuje również Bieniek.

- Cieszę się, że kolejny trener reprezentacji widzi mnie w niej. Ciężko na to pracuję. Mam nadzieję, że przed nami owocne lato - komentuje Bieniek, który rozegrał znakomity sezon w PGE Skrze i zyskał uznanie selekcjonera Nikoli Grbicia.

W tym sezonie reprezentacyjnym kadrowicze będą mieli okazję gry w Lidze Narodów, mistrzostwach świata oraz Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

fot. FIVB