Author: PGE Skra

Radosław Kolanek: Każdy musi być skupiony na swojej pracy

- Tak naprawdę chodzi o jak najlepszą koneksję, żebyśmy jak najszybciej stworzyli dobrą grupę i byli gotowi do dobrej gry w sezonie - mówi o pierwszej części sezonu przygotowawczego Radosław Kolanek, asystent pierwszego szkoleniowca PGE Skry.

Za PGE Skrą pierwsze dni przygotowań do nowego sezonu. Co czeka siatkarzy w tym okresie?
Radosław Kolanek: - Na pewno będziemy skupiać się w zakresie ergonomii ruchu. Czekają nas też zajęcia w siłowni czy boiskach plażowych i tak to będzie wyglądało przez najbliższe dwa tygodnie. Zaplanowaliśmy też sporo elementów siatkarskich, ale bez skoków. Chcemy jak najszybciej zrozumieć filozofię pracy, żeby chłopaki korzystali z czasu, którą spędzą w hali, na plaży czy w siłowni. Tak naprawdę chodzi o jak najlepszą koneksję, żebyśmy jak najszybciej stworzyli dobrą grupę i byli gotowi do dobrej gry w sezonie.

Trener Slobodan Kovac delegował do Bełchatowa dwóch swoich asystentów: Slobodana Prakljavicia i Zdravko Anicicia. Jak przebiega współpraca z nimi?
- To ciekawa sprawa. Nie mieliśmy okazji jeszcze spotkać się z trenerem Kovacem, więc Slobodan i Zdravko to łącznicy między nami, a nim. Myślę, że to fajne rozwiązanie. To ciekawi ludzie z dobrym pomysłem, otwartymi głowami i my też jesteśmy otwarci na kapitalną pracę, którą możemy wykonać. Najlepsze przed nami, teraz każdy musi być skupiony na swojej pracy i współpracy. Myślę, że wszystko będzie szło w jak najlepszą stronę.

Na mecze towarzyskie PGE Skra musi poczekać do września.
- Musimy jeszcze poukładać sprawy kadrowe i zobaczymy, jak to się rozwiąże. Do pomocy będziemy mieli rozgrywającego, który będzie mógł pomóc w typowych przygotowaniach, żebyśmy mogli zagrać te mecze kontrolne.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.