Author: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Przegoń raka dla dzieciaka! PGE Skra wspiera bieg charytatywny

26 czerwca 17-osobowa grupa sportowców-amatorów wystartuje z Karpacza, by 1 lipca br. dobiec do Polańczyka. W ten sposób biegacze chcą zebrać 100 tys. zł na wyprawki przeszczepowe dla dzieci po przeszczepie szpiku kostnego. W akcję włączyła się PGE Skra Bełchatów.

Uczestnicy biegu to ludzie z różnych regionów, którzy poznali się podczas ekstremalnych biegów m.in. na Saharze czy w Górach Kaukaz. Chociaż nie są zawodowymi biegaczami, to mają sportowego ducha i chcą ratować życie innych.

- Poznaliśmy się podczas ekstremalnych biegów. Teraz chcemy przekuć naszą pasję i pokonane kilometry na złotówki, które pomogą dzieciom w ich ekstremalnych zmaganiach z chorobą nowotworową. Sami jesteśmy rodzicami i chcemy przywracać rodzicom chorych dzieci wiarę w dobro i poczucie, że nie są sami - mówi Rafał Hawel, pomysłodawca i prezes Stowarzyszenia "Przegoń raka dla dzieciaka".

26 czerwca biegacze wystartują z Karpacza. Przez 6 dni przebiegną 700 km na przewyższeniach wynoszących 6000 metrów przez 3 państwa, by 1 lipca br. dobiec do Polańczyka. W taki sposób chcą zebrać 100 tys. zł na wyprawki przeszczepowe dla dzieci po przeszczepie szpiku kostnego.

Przeszczep szpiku kostnego oznacza dla dziecka i rodzica czas całkowitej izolacji - nawet na długie tygodnie, dopóki nie odbuduje się odporność. W tym okresie dzieci potrzebują zestawu rzeczy nazywanego wyprawką przeszczepową. Przewidywana kwota zbiórki wystarczy na wyprawki na 3 lata. Beneficjentem akcji jest Fundacja Gajusz, działająca od 24 lat na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

W akcję włączyła się PGE Skra Bełchatów, która będzie informować o niej na swojej stronie oficjalnej i w mediach społecznościowych. Film zachęcający do wspierania akcji na stronie www.przegonraka.com nagrał zawodnik PGE Skry Sebastian Adamczyk. Klub przekaże również gadżety, które trafią na licytację. Cały zysk przeznaczony zostanie na wsparcie akcji.