Author: PGE Skra

PreZero Grand Prix ruszył, PGE Skra zagra za tydzień

Asseco Resovia Rzeszów, GKS Katowice, Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin mają już zapewniony awans do turnieju finałowego rozgrywek PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. PGE Skra Bełchatów do rywalizacji przystąpi za tydzień podczas drugiego turnieju eliminacyjnego, który odbędzie się w Warszawie.

PreZero Grand Prix to nowe rozgrywki wymyślone przez Polską Ligę Siatkówki. Drużyny rywalizują na piasku, ale na większych boiskach, niż w siatkówce plażowej i liczą po czterech zawodników. Obowiązują też przepisy z siatkówki halowej.

W ten weekend odbył się turniej w Krakowie, który był pierwszą eliminacją cyklu. W sobotę awans wywalczyły drużyny Asseco Resovii Rzeszów i GKS Katowice, które okazały się lepsze od BBTS Bielsko-Biała i Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z kolei dzisiaj awans zapewniły sobie Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin, które wyeliminowały Aluron Virtu CMC Zawiercie i Stal Nysa. Z kolei w piątek odbył się pierwszy turniej kobiet, w którym najlepsze okazały sie drużyny Grota Budowlanych Łódź i #VolleyWrocław.

Bełchatowianie do gry przystąpią w niedzielę, 2 sierpnia, a ich kolejnymi rywalami będą KRISPOL Września, Indykpol AZS Olsztyn i Ślepsk Malow Suwałki. Dzień wcześniej na piasku grać będą VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, Visła Bydgoszcz, KGHM Cuprum Lubin i LUK Politechnika Lublin. W tej ostatniej grupie miał rywalizować Trefl Gdańsk, ale po tym, jak jeden z gdańskich graczy zachorował na COVID-19 - kolejne zakażenie koronawirusem w zespole Trefla potwierdzono dzisiaj - szefowie klubu zdecydowali o wycofaniu zespołu. W trybie ekspresowym gdańszczan zastąpiła drużyna z Lublina.

Turniej PreZero Grand Prix pokazuje telewizja Polsat Sport. Także wszystkie spotkania bełchatowskiej drużyny trafią na antenę telewizyjną. Trener PGE Skry Michał Mieszko Gogol nie ogłosił jeszcze składu drużyny na turniej w Warszawie. Ma zrobić to w najbliższych dniach.

Turniej finałowy w Warszawie, z udziałem czterech najlepszych drużyn żeńskich i ośmiu męskich, odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia na plaży w Gdańsku Brzeźnie.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.