Author: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Plan wykonany! Pewne zwycięstwo w pierwszym meczu Pucharu CEV

W pierwszym wyjazdowym meczu 1/32 finału Pucharu CEV PGE Skra Bełchatów wygrała z zespołem Draisma Dynamo Apeldoorn 3:0 (16, 13, 19). Rewanż za tydzień w hali Energia.

W wyjściowym składzie PGE Skry na spotkanie z mistrzami Holandii pojawili się Karol Kłos i Mateusz Bieniek na środku, Dick Kooy i Lukas Vasina na przyjęciu, Grzegorz Łomacz na rozegraniu, Aleksandar Atanasijević w ataku oraz Kacper Piechocki na libero. W pierwszej partii gra od początku toczyła się pod dyktando bełchatowian, którzy szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Zespół trenera Joela Banksa był skuteczny w ataku, lepiej serwował, a dobra współpraca na linii blok-obrona pozwalała wyprowadzać kontry. W końcówce seta bełchatowianie jeszcze bardziej podkręcili tempo i ostatecznie wygrali partię do 16.

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany. Gospodarze poprawili przyjęcie i wykorzystywali więcej piłek na skrzydłach, a wynik oscylował w granicach remisu. W połowie partii PGE Skra ponownie wrzuciła jednak "wyższy bieg" - po kilku punktach z rzędu wygranych przez bełchatowian (11:8) o czas poprosił trener Dynama, ale po przerwie drużyna 9-krotnego mistrza Polski jeszcze powiększyła swoją przewagę i przy stanie 16:10 szkoleniowiec gospodarzy wziął drugi czas. Nie przyniósł on jednak oczekiwanego skutku - siatkarze Dynama mylili się w ataku, PGE Skra dokładała do tego dobrą zagrywkę i zrobiło się 19:10. Seta zakończył efektownym pojedynczym blokiem Lukas Vasina (25:13).

Trzecia patia miała inny przebieg, bo to Dynamo od pierwszych akcji prowadziło jednym -dwoma punktami i przez dłuższy czas utrzymywało tę przewagę. Dopiero po błędzie jednego z zawodników z Apeldoorn w ataku zrobiło się 12:12. Po dwóch kolejnych wygranych przez bełchatowian akcjach przy wyniku 14:12 dla PGE Skry o przerwę poprosił trener Dynama, a kiedy po dobrej zagrywce Dicka Kooya było już 17:14 - wziął drugi czas. Goście jednak nie wypuścili już takiej okazji z rąk - grali pewnie, skutecznie i wygrali seta do 19, a cały mecz 3:0.

Mecz rewanżowy odbędzie się w środę 26 października o 18:00 w hali Energia. Bilety można kupować na stronie https://bilety.skra.pl/.

Draisma Dynamo Apeldoorn - PGE Skra Bełchatów (16:25, 13:25, 19:25)

PGE Skra Bełchatów: Karol Kłos, Dick Kooy, Lukas Vasina, Aleksandar Atanasijević, Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek i Kacper Piechocki oraz Dawid Gunia, Wiktor Musiał, Mihajlo Mitić.