Author: PGE Skra

PGE Skra znów gościnna dla swoich zagranicznych przyjaciół

IBB Polonia Londyn powróciła do treningów i przygotowań do nowego sezonu, a w niedzielę (22 sierpnia) pojedzie na zgrupowanie do Bełchatowa, a wyjazd będzie możliwy dzięki gościnności PGE Skry, czyli klubu partnerskiego.

IBB Polonia oficjalnie wróciła do treningów po ośmiomiesięcznej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną w Anglii oraz okresem wakacyjnym. W weekend Polonia zmieni miejsce pobytu, by od przyszłego tygodnia ruszyć z pełnym planem treningowym. W tym celu zespół postanowił przenieść się do Polski. Tymczasowa relokacja drużyny do Bełchatowa spowodowana jest chęcią zapewnienia sztabowi szkoleniowemu oraz zawodnikom najwyższej jakości infrastruktury sportowej.

PGE Skra Bełchatów, która posiada profesjonalne zaplecze sportowe w postaci hali i sprzętu, po raz kolejny zgodziła się udostępnić je londyńczykom na czas ich pobytu. Dodatkowo, IBB Polonia może liczyć na wsparcie organizacyjne i logistyczne swoich wieloletnich przyjaciół.

W tym sezonie IBB Polonia Londyn po raz trzeci powalczy w Lidze Mistrzów. Głównym celem na tegoroczne rozgrywki jest poprawa wyników względem poprzednich lat, w których klub kończył udział w początkowej rundzie. W nadchodzącej edycji turnieju pierwszym rywalem mistrzów Anglii będzie białoruski Shakhtior Soligorsk.

– Bełchatów jest dla nas drugim domem. Mamy same pozytywne doświadczenia związane z pobytem w Polsce. Bardzo doceniamy gościnność naszych przyjaciół – PGE Skry Bełchatów i ich zaangażowanie w naszą współpracę. Cieszymy się, że ponownie skorzystamy z ich infrastruktury. Aktualnie w Londynie nie mamy obiektu tak dostosowanego do treningów siatkarskich, jak hala „Energia”. Dostęp do zaplecza sportowego tak utytułowanego klubu jakim jest PGE Skra na pewno ułatwi nam wypracowanie optymalnej formy na Ligę Mistrzów – powiedział Bartek Łuszcz, prezes IBB Polonii Londyn.

– IBB Polonia Londyn to nasz partnerski klub od wielu lat i cieszę się, że nasza przyjaźń przetrwała tak długi czas. Dlatego gdy otrzymaliśmy pytanie o możliwość ponownego zgrupowania w Bełchatowie, nie wahaliśmy się ani chwili i postanowiliśmy pomóc. IBB Polonia Londyn będzie przygotowywała się m.in. w hali Energia do Ligi Mistrzów, a nasz obiekt doskonale zna smak tych wyjątkowych rozgrywek. Mam nadzieję, że nasza współpraca przyczyni się do tego, że Polonia zajdzie w Europie jak najdalej – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

– Zaczęliśmy kolejny sezon i od samego początku pokazujemy, że nieustannie stawiamy na rozwój we wszystkich aspektach działalności klubu. Myślę, że dobrze wykorzystaliśmy tę długą przerwę. Dzięki współpracy z PGE Skrą Bełchatów zabezpieczyliśmy naszym zawodnikom w pełni profesjonalne środowisko treningowe i robimy wszystko, by ułatwić im przygotowania do Ligi Mistrzów. Z kolei dla sympatyków klubu przygotowaliśmy dodatkowe innowacje w skali organizacyjno-marketingowej. Efektami naszych działań będziemy dzielić się sukcesywnie. Mam nadzieję, że nasi kibice, partnerzy i media przyjmą je z takim samym entuzjazmem, jak członkowie klubu. Myślę też, że prowadzone przez nas działania przyciągną kolejnych partnerów, którzy razem z nami będą dążyć do realizacji przyjętych założeń – powiedział Jacek Ambroży, właściciel IBB Builders Merchants – sponsora strategicznego klubu, oraz główny udziałowiec IBB Polonii Londyn.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.