Author: PGE Skra

PGE Skra zakończyła swój udział w turnieju PreZero Grand Prix

Na dziewiątym miejscu siatkarze PGE Skry zakończyli tegoroczną edycję turnieju PreZero Grand Prix. Bełchatowianie z prawej strony drabinki ulegli zespołowi Indykpolu AZS Olsztyn.

PreZero Grand Prix to niecodzienny turniej siatkówki plażowej, w którym udział biorą zespoły z… halowej PlusLigi. Zasady nieco się różnią od typowej gry na piasku. Zespoły tworzy czterech siatkarzy, a boisko ma wymiary halowe. Dozwolone są również odbicia z hali.

Pierwszą edycję PreZero Grand Prix PGE Skra zakończyła na drugim miejscu. W tym roku zawody odbyły się w Krakowie, a bełchatowianie wygrali pierwsze spotkanie z BBTS Aqua Bielsko-Biała 2:1. Niestety w drugim ulegli graczom Staropolanki Cuprum Lubin (1:2), co sprawiło, że nie mogli sobie pozwolić na kolejną przegraną.

Niestety trzeciego dnia turnieju lepsi okazali się gracze Indykpolu AZS Olsztyn, którzy pokonali PGE Skrę bez straty seta i to oni pozostali w zawodach. Bełchatowianie zakończyli rozgrywki na dziewiątym miejscu. - To było fajne przetarcie przed zbliżającym się początkiem okresu przygotowawczego - powiedział po turnieju Damian Schulz, nowy atakujący PGE Skry.

Przygotowania do nowego sezonu PlusLigi PGE Skra rozpocznie 10 sierpnia.

Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 2:0
Sety: 25:19, 25:16
PGE Skra: Kłos, Schulz, Sawicki, Adamczyk, Piechocki, Milczarek

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.