Author: PGE Skra

PGE Skra o Puchar Polski zagra w legendarnej hali

Polska Liga Siatkówki oficjalnie ogłosiła, że turniej finałowy Pucharu Polski, który zaplanowano na 14-15 marca, odbędzie się w katowickim Spodku.

To obiekt, którego fanom siatkówki przedstawiać nie trzeba. To właśnie tam przed laty odbywały się najważniejsze imprezy, na czele z finałem mistrzostw świata w 2014 roku, kiedy to biało-czerwoni zdobyli złoty medal. Doskonale ten moment pamiętają Mariusz Wlazły i Karol Kłos, a także statystyk Robert Kaźmierczak i fizjoterapeuta Tomasz Pieczko z PGE Skry, którzy właśnie wtedy byli w kadrze najlepszego zespołu globu i mieli ogromny udział w jednym z największych sukcesów Polskiej Siatkówki.

Przypomnijmy, że PGE Skra awansowała do najlepszej czwórki Pucharu Polski pokonując Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Teraz naprzeciw bełchatowianom stanie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, która w ćwierćfinale wygrała z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

- Droga do zwycięstwa w Pucharze Polski jest jeszcze daleka. Trzeba wygrać w półfinale, a tam czeka na nas głodna sukcesu VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Zwycięstwo jest również ważne w kontekście dalszej części sezonu, bo Puchar Polski może napędzić do walki o mistrzostwo Polski. Liczę na to, że z dwóch polskich trenerów, którzy powalczą o to trofeum, zwycięży Michał Mieszko Gogol - mówi Konrad Piechocki, prezes PGE Skry, który nie zapomina o Michale Winiarskim, który jako szkoleniowiec awansował do półfinału z Treflem Gdańsk (w Katowicach zmierzy się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

Przypomnijmy, że PGE Skra w swojej historii aż siedmiokrotnie zdobywała Puchar Polski, a ostatni raz w 2016 roku, kiedy to w finale po tie-breaku pokonała zespół z Kędzierzyna-Koźla. - Dlatego mam nadzieję, że po pięknej siatkarskiej walce Puchar Polski wróci do Bełchatowa - dodaje prezes PGE Skry.

Sprzedaż biletów na turniej finałowy Pucharu Polski ma ruszyć w najbliższych dniach.

fot. FIVB