Author: PGE Skra

PGE Skra druga w turnieju PreZero Grand Prix!

Siatkarze PGE Skry Bełchatów zajęli drugie miejsce w plażowym turnieju PreZero Grand Prix. W wielkim finale ulegli jedynie Jastrzębskiemu Węglowi 0:2.

Pierwszy niedzielny mecz rozpoczął się o godz. 12.30, więc siatkarze grali w największym upale. PGE Skra robiła, co mogła, jednak ostatecznie to zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn okazali się lepsi w premierowej odsłonie. Druga partia była dużo bardziej wyrównana, a wygrali ją siatkarze PGE Skry. W tie-breaku dominowała ponownie nasza drużyna i zwycięstwo 2:1 dało bełchatowianom awans do finału! - Pierwszy medal w sezonie już mamy - uśmiechał się po meczu trener Michał Mieszko Gogol.

PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 2:1
Sety: 17:25, 25:21, 15:8

Do wielkiego finału PGE Skra przystąpiła zmęczona, ale głodna zwycięstwa. Zadanie było jednak bardzo trudne, bo Jastrzębski Węgiel, czyli rywal bełchatowian, prezentował się bardzo dobrze. Trzeba przyznać, że zespół ze Śląska podtrzymał plażową formę i zdecydowanie wygrał w dwóch setach, jednak zespół bardzo cieszy się z drugiego miejsca i pierwszego trofeum w tym sezonie.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 0:2
Sety: 17:25, 20:25

Skład PGE Skry: Karol Kłos, Norbert Huber, Robert Milczarek, Kacper Piechocki, Mikołaj Sawicki, Bartosz Filipiak

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.