Author: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

PGE Skra Bełchatów zagra w Turnieju Legend w Nysie

W najbliższy piątek i sobotę - w ramach kolejnego etapu przygotowań do nowego sezonu PlusLigi - PGE Skra Bełchatów zagra w towarzyskim Turnieju Legend w Nysie.

Po rozegranym w czwartek 8 września sparingu z Cerradem Eneą Czarnymi Radom, wygranym przez PGE Skrę 5:0, kolejnym etapem przygotowań drużyny z Bełchatowa do nowego sezonu PlusLigi będzie Turniej Legend im. Zdzisława Kiczyńskiego i Andrzeja Kaczmarka. Zostanie on rozegrany w Nysie, w tamtejszej hali sportowo-widowiskowej. PGE Skra pojedzie do Nysy z Aleksandarem Atanasijeviciem, który po mistrzostwach świata dołączył już do trenujących w Bełchatowie kolegów.

Obok gospodarzy - PSG Stali Nysa - oraz PGE Skry, w Turnieju Legend wezmą udział również Projekt Warszawa i Asseco Resovia Rzeszów. Żółto-czarni w piątkowym półfinale o 19:30 zagrają z zespołem z Warszawy. Zwycięzca tego meczu w sobotnim finale zmierzy się z wygranym z drugiego półfinału. Pokonane drużyny zagrają w spotkaniu o 3. miejsce.

Na początku przyszłego tygodnia do zespołu dołączą Mateusz Bieniek, Karol Kłos i Grzegorz Łomacz. W kolejny weekend zawodników PGE Skry czeka jeszcze udział w turnieju Tauron Giganci Siatkówki w Twardogórze. Nowy sezon ligowy bełchatowianie zainaugurują na przełomie września i października wyjazdowym spotkaniem z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

Turniej Legend im. Zdzisława Kiczyńskiego i Andrzeja Kaczmarka, Nysa, 16-17 września

16 września
godz. 16:30 - PSG Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów
godz. 19:30 - PGE Skra Bełchatów - Projekt Warszawa

17 września
godz. 16:30 - mecz o 3. miejsce
godz. 19:30 - mecz o 1. miejsce