Author: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

PGE Skra Bełchatów na turnieju TAURON Giganci Siatkówki

W ramach przygotowań do rozpoczynającego się w kolejny weekend sezonu PlusLigi PGE Skra Bełchatów zagra w Twardogórze w XIII Charytatywnym Turnieju TAURON Giganci Siatkówki.

Giganci Siatkówki to jeden z najbardziej prestiżowych przedsezonowych turniejów siatkarskich w Europie. Co roku biorą w nim udział czołowe polskie drużyny oraz znane zespoły zagraniczne. Turniej to nie tylko sportowe emocje i możliwość doszlifowania formy przed sezonem, ale także pomoc potrzebującym. W tym roku poświęcony jest pomocy dzieciom z Ukrainy.

XIII Charytatywny Turniej TAURON Giganci Siatkówki odbędzie się w Twardogórze. Obok PGE Skry Bełchatów, weźmie w nim udział aktualny wicemistrz Polski Jastrzębski Węgiel oraz dwa zespoły z Belgii: Greenyard VC Maaseik i Knack Volley Roselare. Transmisje ze wszystkich spotkań będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport.

Dla PGE Skry i Jastrzębskiego Węgla turniej będzie ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się w przyszły weekend nowym sezonem PlusLigi. Bełchatowianie pojechali do Twardogóry już w piątek, w pełnym składzie. Na początku tygodnia do drużyny dołączyli bowiem trzej wicemistrzowie świata - Mateusz Bieniek, Karol Kłos i Grzegorz Łomacz.

Przypominamy, że cały czas kupować można karnety na mecze PGE Skry w nowym sezonie. Ich posiadacze mogą liczyć na specjalne korzyści, w tym dodatkowy rabat na zakupy w Sklepie Kibica oraz dedykowane konkursy. Ruszyła również sprzedaż biletów na pierwszy mecz domowy bełchatowian - w środę 5 października o godz. 21:00 z BBTS-em Bielsko-Biała. Zarówno karnety, jak i bilety nabywać można przez stronę https://bilety.skra.pl/, w Sklepie Kibica w hali Energia oraz na wyspie handlowej w Galerii Olimpia. To właśnie tam już w piątek 30 września o godz. 20:00 odbędzie się przedsezonowa prezentacja PGE Skry.

TAURON Giganci Siatkówki

Sobota 24 września
PGE Skra Bełchatów - Greenyard VC Maaseik – godz. 16:00
Jastrzębski Węgiel - Knack Volley Roselare – godz. 18:00

Niedziela 25 września
PGE Skra Bełchatów - Knack Volley Roselare – godz. 15:00
Jastrzębski Węgiel - Greenyard VC Maaseik – godz. 17:00

Fot. https://gigancisiatkowki.eu/