Author: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Ostatnie szlify przed mistrzostwami świata

W czwartek (18 sierpnia) w Krakowie rozpoczyna się XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera z udziałem reprezentacji Polski, Iranu, Argentyny i Serbii. Jest to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się wkrótce mistrzostwami świata.

W tegorocznym Memoriale Huberta Jerzego Wagnera wystąpi czterech uczestników mistrzostw świata, które rozpoczynają się już 26 sierpnia: Polska, Iran, Argentyna oraz Serbia. Pierwszym rywalem biało-czerwonych w czwartek o 20:00 będą Irańczycy. W piątek o 20:00 Polacy zmierzą się z Argentyną, a w sobotę o 18:30 zamkną imprezę spotkaniem z Serbią.

Rozgrywany w TAURON Arenie w Krakowie turniej będzie pełen bełchatowskich wątków. W zawężonym składzie reprezentacji Polski przygotowującej się do mundialu znajduje się trzech zawodników PGE Skry: rozgrywający Grzegorz Łomacz oraz środkowi Mateusz Bieniek i Karol Kłos. W kadrze Serbii jest oczywiście atakujący zespołu z Bełchatowa Aleksandar Atanasijević, a także byli zawodnicy PGE Skry: Dušan Petković i Srećko Lisinac. Dobrze znani w Bełchatowie siatkarze znajdą się także w drużynach Iranu (Milad Ebadipour) oraz Argentyny (Facundo Conte).

Polacy wygrywali Memoriał Wagnera dziewięciokrotnie.  W 2014 i w 2018 r. - po rozegraniu tego turnieju - nasi siatkarze zostawali mistrzami świata.

***

We wtorek 17 sierpnia reprezentacja Finlandii prowadzona przez trenera PGE Skry Joela Banksa wygrała z Łotwą 3:0 (18, 17, 15) mecz ostatniej kolejki grupy B eliminacji mistrzostw Europy 2023 i tym samym wywalczyła awans do przyszłorocznego czempionatu Starego Kontynentu.

Fot. https://www.pzps.pl/