Author: PGE Skra

Nowy atakujący w PGE Skrze Bełchatów

v class="audio"> To może być znakomita inwestycja na lata. PGE Skra Bełchatów podpisała pięcioletni kontrakt z Przemysławem Kupką. To 19-letni atakujący, który jest ogromną nadzieją polskiej siatkówki.


19-latek o znakomitych warunkach fizycznych (202 cm wzrostu, 351 cm zasięgu w ataku) był uczniem spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i to z zespołem SMS PZPS występował w minionym sezonie w Krispol 1. Lidze. Trzeba przyznać, że jego dorobek jest imponujący. W 24 meczach zdobył aż 336 punktów, co daje średnio 14 punktów na mecz. Był jedną z najbardziej istotnych postaci w zespole i nic dziwnego, że taki talent szybko znalazł się w kręgach zainteresowania wielu klubów.

– Budując zespół patrzymy również pod kątem dalszej przyszłości. W związku z tym bardzo się cieszę, że w tym okienku transferowym dokonaliśmy takiego ruchu. Obserwowaliśmy poczynania Przemka Kupki i to jeden z najbardziej obiecujących atakujących młodego pokolenia, a mam nadzieję, że w przyszłości też reprezentant seniorskiej kadry. Będziemy bacznie przyglądać się jego karierze i myślę, że będzie szedł podobną ścieżką, jak kilku innych młodych zawodników, którzy trafili do PGE Skry i w konsekwencji zasililiszeregi pierwszej drużyny – mówi Konrad Piechocki, prezes zarządu KPS Skra Bełchatów S.A.

Ostatnio Kupka zajął również czwarte miejsce w mistrzostwach Polski juniorów, a występował w drużynie ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa. Mimo braku medalu, został wybrany najlepszym atakującym turnieju w Dębicy. Warto też dodać, że siatkarz ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

– PGE Skra Bełchatów jest klubem z wieloletnią siatkarską tradycją. To marka i absolutna czołówka w PlusLidze i na świecie. Cieszę się, że mogę wiązać się kontraktem z tym klubem – mówi nowy gracz PGE Skry, za którym już pierwszy trening w bełchatowskiej drużynie. – Zostałem bardzo fajnie przyjęty, tak przez sztab, jak i przez chłopaków.

Kupka podpisał z PGE Skrą aż pięcioletni kontrakt, ale przyszły sezon spędzi na wypożyczeniu w pierwszoligowym KPS Siedlce, choć najbliższe dni spędzi na treningach w Bełchatowie. Przypomnijmy, że w klubie z Siedlec występowali już Mikołaj Sawicki i Sebastian Adamczyk, którzy teraz zostali włączeni do pierwszego zespołu bełchatowskiej drużyny.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.